5 největších realitních mýtů

5 největších realitních mýtů

 

 

Níže je vyspáno 5 největších realitních mýtů, o kterých je dobré vědět, pokud hodláte prodávat nemovitost.

 

 

1) Tržní cena je jen jedna

 

Ve skutečnosti většinou samoprodejce neutrží takovou cenu, jakou dokáže vyjednat kvalitní realitní makléř. Proč kvalitní makléř vyjedná vyšší cenu? Zná prostředí a dokáže poradit, jakou strategii a taktiku zvolit, jak vyjednávat s kupujícími, kdy přistoupit na navrhovanou cenu, kdy čekat na další zájemce atd.


 

 

2) Spoluprací s více realitkami zvýším pravděpodobnost prodeje

 

Většinou pravděpodobnost prodeje paradoxně snížíte. Většina realitních makléřů totiž prezentuje nemovitosti na stejných realitních serverech. Pokud se na jednom realitním serveru objeví daná nemovitost například desetkrát, nepůsobí to moc věrohodně. Zájemci mají pocit, že nabídka je neprodejná, protože ji nabízí více kanceláří a nezavolají proto ani do jedné. Dále motivace jednotlivých makléřů je o dost nižší.


 

 

3) Vyberu tu nejlevnější realitní kancelář

 

Výše provize realitnímu makléři je vždy důležitá. Důležitější však je, co za své peníze dostanete. Pokud si realitní kancelář účtuje poloviční provizi než ostatní, je zde něco v nepořádku. Vždy se proto zajímejte také o rozsah služeb, které Vám makléř poskytne. Někdy si totiž realitní kanceláře účtují např. prvání služby, znalecké posudky či nadstandardní inzerci zvlášť.


 

 

4) Nemovitost prodám sám a ušetřím provizi

 

Ruku na srdce, opravdu máte výborné prodejní a vyjednávací dovednosti, jste odborníkem na marketing či rozumíte právním věcem? Je zde také otázka ztraceného času. Inzerce, telefonáty, prohlídky, administrativa – to vše stojí Váš drahocenný čas. Dále je dobré si uvědomit, že realitní servery typu bez RK mají relativně nízkou návštěvnost přímých zájemců. Ve velké míře je navštěvují realitní makléři ve snaze získat nemovitost do prodeje.

 

 

5) Exkluzivita je nevýhodná

 

U neexluzivních zakázek mají jednoltiví realitní makléři velice malou šanci, že danou nemovitost prodají právě oni, proto i jejich úsilí je samozřejmě menší. Exkluzivní zastoupení vede k tomu, že makléř se mnohem více snaží, než kdyby byl pouze např. jeden z deseti. Exkluzivita se však doporučuje pouze na dobu určitou, např. na 3 měsíce a s opravdu kvalitním makléřem.

 

 

 

Chcete nalézt opravdu seriózního makléře a ušetřit si tak spoustu času a starostí?  
 
Vyberte si nezávazně realitního makléře ZDE >>
 
 

Nezávazně poptat realitní makléře >>

 

 

 

HLEDÁTE OVĚŘENOU REALITNÍ KANCELÁŘ?

Porovnejte si zdarma realitní kanceláře a vyberte si tu nejlepší

 

96%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím