Doba na vystěhování

Doba na vystěhování

10.11.2014

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli zákon stanovuje dobu na vystěhování z nemovitosti v případě její rekonstrukce? Bydlíme na zaměstnanecké ubytovně Technické univerzity v LB. Univerzita se rozhodla budovu zrekonstruovat a v pátek nám oznámili naše vystěhování do prosince letošního roku. V ubytovací smlouvě nemáme ani zmínku o vystěhování z takového důvodu, pouze při porušení povinností. Je tento postup legální?

Odpovědi na dotaz

Re: Doba na vystěhování

Dobrý den, bez přesné znalosti smlouvy tady z mého pohledu nelze jasně říci. Doporučuji se obrátit na advokáta a s ním vše konzultovat.

Re: Doba na vystěhování

Dobrý den, je třeba postupovat dle nájemní smlouvy, kde má být uveden způsob uvolnění nemovitosti a veškeré termíny.

Re: Doba na vystěhování

Dobrý den, minimální výpověď je 1 měsíc, pokud není uvedeno jinak. Nevím, jestli by v ubytovací smlouvě do budoucna počítali s rekonstrukcí, aby byla zahrnuta v podmínkách smlouvy. Možná by to bylo zahrnuto do kolonky "Jiná ujednání" - to se děje max. jednou za 30-50 let, ale stejně Vám asi nic jiného nezbyde, než si najít jinou ubytovnu nebo podnájem. Až bude rekonstrukce hotova a bude to stále zaměstnanecká ubytovna, můžete se vrátit. Je to na dobu nezbytně nutnou - pokud tam budou bydlet lidi - nemůžou rekonstrukci provést. Požádat snad můžete jen o vrácení kauce, pokud jste nějakou platil nebo přeplatek na nájmu, pokud jste platil. Přeji hodně štěstí.

Re: Doba na vystěhování

Dobrý den, je třeba znát podmínky smlouvy a podle nich se řídit. Dle obč.zák. je výpovědní lhůta 3 měsíce, ovšem můžete se dohodnout i jinak (1 měsíc). Pokud nemáte ve smlouvě žádnou zmínku o vystěhování z důvodu rekonstrukce, konzultovala bych to s advokátem, pokud Pronajímatel nebude mít zájem jednat. Hodně štěstí!

Re: Doba na vystěhování

Dobrý den, vše záleží od smlouvy a co v ní máte podepsáno. Výpovědní lhůta podle OZ je například 3 měsíce, ale ve smlouvě kterou jste podepsal může být uvedený jeden.

Re: Doba na vystěhování

Výpovědní lhůta dle Oz je tři měsíce od doručení písemné výpovědi dohodou může být jeden měsíc ale musí to být na základě dohody obou stran. Většinou výpovědní lhůta je řešena ve smlouvě.

Re: Doba na vystěhování

Dobrý den, bez prostudování smlouvy Vám nejsme schopna přesně odpovědět. Doporučuji se obrátit na advokáta. Hezký den

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY