Realitní poradna

Chcete se zorientovat na realitním trhu? Máte konkrétní dotaz týkající se prodeje, pronájmu či nákupu nemovitosti? Zde v realitní poradně můžete zdarma zadat jakýkoliv dotaz. Realitní makléři Vám rádi odpoví.

Nejnovější dotazy z realitní poradny

Věcné břemeno s městem

20.05.2018

<p> Dobry den, po ustni dohode s pracovnikem Měu naseho mesta nam bylo prislibeno, ze nam povoli vjezd na nas pozemek na zaklade věcneho bremene. Jelikoz mame obavy, ze se zmeni majitel mestskeho pozemku, radi bychom to vyridili. Chteli bychom se timto zeptat, jak postupovat, zda staci pisemnou formou napsat, na kolika metrech bude prijezd a zda bude nebo nebude treba geometra na vymereni toho věcneho bremene. Dekujeme.</p>

Spoluvlastnictví domu

16.05.2018

<p> Dobrý den, se sestrou jsme majitelky rodinného domu ještě spolu s dalším spolumajitelem.My se sestrou máme každá 1/4 a třetí majitel 1/2 podílu. V domě má trvalý pobyt.Spolumajitel není příbuzný a nekomunikujeme spolu.Dříve jsme se snažili o kontakt s ním ale každý pokus ignoroval. Je již ve vysokém věku a ani nevíme,jestli stále v domě bydlí nebo je v domově důchodců. Má dvě děti.Pokud by došlo k jeho úmrtí,je nějaká šance že se to dozvíme, abychom mohli řešit prodej domu s jeho pozůstalými?Máme strach,aby se do domu nenastěhoval někdo z jeho příbuzných bez našeho…

SJM - dům na manželově pozemku

07.05.2018

<p> Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, který se týká SJM. Manžel před svatbou koupil pozemek, je jeho jediným vlastníkem. Nyní chceme společně zažádat o hypotéku na stavbu domu. Je možné abychom měli společný dům na manželově pozemku? Pokud by to možné nebylo - i dům by byl psán pouze na něj? Nebo spadá dům do SJM? Nebo bude v katastru napsán pouze manžel jako vlastník pozemku? Děkuji za odpověď. Zdenka</p>

Darování a prodej bytu

24.04.2018

<p> Dobrý den, zvažuji prodat byt, ve kterém bydlím od dětství - mám tam i trvalé bydliště. Celý dům vlastní s.r.o., kde jsou vlastníky i rodiče a užívají byt na základě nájemní smlouvy. Letos se převádí jednotlivé byty do OV, rodiče mi chtějí byt darovat a já bych ho chtěla prodat. Platila bych daň z příjmu? Nebo bych musela čekat 2 nebo 5 let od darování, abych ji neplatila? Případně hraje roli, jestli bych peníze použila na pořízení jiné nemovitosti? Hraje roli, že byt je v současnosti pronajatý podnájemníkovi na základě podnájemní smlouvy?</p>

Smlouva o rezervaci najmu nemovitosti - vracení rezervačního poplatku

24.04.2018

<p> Dobrý den. Minulý týden měla přítelkyně sjednanou schůzi na prohlídku bytu. Rozhodla se složit rezervační poplatek realitní makléřce. Dnes nám přišla nájemní smlouva, ve které byly uvedené požadavky, o kterých jsme nebyli obeznámeni. Je možné odstoupit od smlouvy (vrátit rezervační poplatek) podle občanského zákona a jeho § 57 v rámci 14denní lhůty, když smlouvu nepodepsala v realitní kanceláři? Děkuji za odpověď!</p>

Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědí nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

HLEDÁTE OVĚŘENOU REALITNÍ KANCELÁŘ?

Porovnejte si zdarma realitní kanceláře a vyberte si tu nejlepší

 

96%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

Realitní kanceláře

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím