Realitní poradna

Chcete se zorientovat na realitním trhu? Máte konkrétní dotaz týkající se prodeje, pronájmu či nákupu nemovitosti? Zde v realitní poradně můžete zdarma zadat jakýkoliv dotaz. Realitní makléři Vám rádi odpoví.

Nejnovější dotazy z realitní poradny

Odstoupení od prodeje nemovitosti

12.06.2022

Dobrý den,rozmyslela jsem si před podpisem smlouvy prodej bytu a RK mi nyní vyhrožuje soudním jednáním a požaduje úhradu 3% ceny bytu jako ušlý zisk. S RK jsem nikdy nepodepsala žádnou smlouvu. Všechna jednání probíhala ústně, telefonicky, příp. emailem. Byl mi zaslán návrh smlouvy, ke kterému jsem se vyjádřila, ale nikde se nezmiňuji, že smlouvu podepíši a kdy. RK na mne vyvíjela tlak a nyní mi dokonce vyhrožuje soudy, že odmítám smlouvu, ve které je výslovně napsáno, že ji podepisujeme "svobodně", "nikoli v tísni" podepsat. Je tento postup RK správný? Můj podpis by tedy…

Byt SJM

31.03.2022

Dobrý den, získal jsem byt darem od rodičů. Na katastrálním úřadu jsem veden pouze já,ale chci,aby byt byl ve společném jmění s mojí manželkou. Co proto mohu udělat? Darovat ji polovinu bytu nebo stačí někde nahlásit SJM. Popřípadě kde? Děkuji za odpověď

Rozdělení pozemku - orná půda

26.03.2022

Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu, podala jsem žádost na stavební úřad o rozdělení pozemku na dvě části(celý pozemek je orná půda) a odpověděli mi, že mám doplnit k oběma pozemkům přístupovou cestu z veřejné komunikace. Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli jsou opravdu nutné přístupové cesty, když se nejedná o stavební pozemek,ale jedná se o pozemek - ornou půdu, který je uprostřed polí? Předem moc děkuju za odpověď.

Pronájem bytu se dvěma vlastniky

16.03.2022

Můj synovec nabídl k pronájmu byt v rodinné vile, která má dva vlastníky. Já jsem čtvrtinovým vlastníkem, můj synovec vlastní tři čtvrtiny. Můj synovec mne o pronájmu neinformoval ani se mne nezeptal, zda s pronájmem souhlasím. Můj synovec provedl rekonstrukci bytu, aby se do něj mohl nastěhovat se svojí rodinou. Jak mohu zabránit pronájmu a přesvědčit mého synovce, aby se do bytu nastěhoval?

Rekolaudace RD na ubytování

08.02.2022

Dobrý den. Chtěli bychom koupit horskou chatu, která byla léta provozována. Po nahlédnutí do katastru jsme ale zjistili, že je chata zkolaudována jako RD. Uvnitř se nachází 10 pokojů, kuchyně a společenská místnost a venku je i 6 chatek, které nejsou v katastru vůbec. Jaký je správný postup, abychom mohli chatu nebo tedy tento RD provozovat jako ubytování? Děkuji, Nová

Darování nebo prodej 1/2 pozemku příteli

02.02.2022

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaké je lepší a nejjednodušší řešeni, pokud chci příteli přepsat 1/2 pozemku. Chystame se letos stavět rodinný dům. Pokud mu polovinu daruji, musime splnit podmínku 1 roku ve společné domácnosti, abychom neplatili daň? Jak se tato podmínka dokazuje před finančním úřadem? Ma to být uvedene ve smlouvě? Žijeme v nájemním bytě a nemame zde ani jeden trvalé bydliště. Nebo bude lepší sepsat kupní smlouvu a prodat část pozemku třeba za 10 Kč? tzn. pak musím následující rok uhradit daň z prodeje 15 %? Moc děkuji za vysvětlení a Vaší radu.
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

POTŘEBUJETE POMOCI NEBO PORADIT V REALITÁCH?

Obraťte se na zkušené realitní makléře.

Vybírejte na základě hodnocení předešlých klientů.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY