Realitní poradna

Chcete se zorientovat na realitním trhu? Máte konkrétní dotaz týkající se prodeje, pronájmu či nákupu nemovitosti? Zde v realitní poradně můžete zdarma zadat jakýkoliv dotaz. Realitní makléři Vám rádi odpoví.

Nejnovější dotazy z realitní poradny

Příjezd k nemovitosti - věcné břemeno

13.06.2019

Dobrý den,

prodávám nemovitost, k níž je zajištěn příjezd z veřejné komunikace přes společný dvůr (½ plochy) se sousední nemovitostí.

Financující banka kupujících podmiňuje uzavření hypotéky splněním podmínky vybudování samostatného příjezdu. Podmínka je splnitelná pouze při využití cca 3 m2 pozemku sousední nemovitosti. Jsou spoluvlastníci nemovitosti sousedící s prodávanou nemovitostí účastníkem řízení (vynucený účastník), když jediný příjezd k prodávané nemovitosti vede přes jejich pozemek? Bez uzavření dohody o věcném břemeni či odkupu části 3 m2…

Nepovolená ubytovna - dotaz

04.06.2019

Dobrý den,

jsme tři vlastníci bytového domu, Poslední vlastník lstí ze stavebním úřadem se prohlásil za většinového vlastníka, naše souhlasy k tomuto nemá. Navíc si z domu udělal ubytovnu pro zahraniční dělníky. Tito lidé jsou zde 4 rokem, za 1 rok se jich v domě vystřídá 50 lidí. Jak odvádí peníze za ubytování městu nevíme, ale určitě ani korunu, dle zákona má odvod za 1 osobu na den 19 Kč.

Ale chci se zeptat na jinou věc, která s tím co jsem napsala souvisí. Začal předělávat svůj sklepní prostor na ubytovnu , nás o ničem neinformoval. stavební…

Předkupní právo spoluvlastníka

31.05.2019

Dobrý den,

pokud dostanu do ruky kupní smlouvu na prodej podílu nemovitosti , kterou spoluvlastním (z důvodu uplatnění zákonného předkupního práva), jaké konkrétní osobní údaje koupěchtivé osoby mohou být po právu začerněny? Může být začerněno i její jméno a adresa? Pokud může být začerněno i jméno, nemohu vůbec zjistit, zda se nejedná o fiktivní osobu, která "poslouží" pouze účelově pro "vyhovění" liteře zákona ohledně předkupního práva a poté bude podíl na nemovitosti prodán jiné osobě a třeba i za cenu nižší než je v kupní smlouvě uvedena?

Děkuji…

Prodej ideální poloviny nemovitosti bez prohlášení vlastníka

29.04.2019

Dobrý večer,

 

vlastním s bratrem rodinný dům, každý máme ideální polovinu. Nemáme sjednané prohlášení vlastníka, ale oba víme, co každému patří a dle toho nemovitost užíváme a každý investujeme do té ,,své", ale asi 10 let spolu nekomunikujeme.

Nyní se bratr rozhodl svoji polovinu prodat a poslal mi nabídku předkupního práva a navrhl mi odprodej své poloviny za částku, kterou vzhledem ke stavu poloviny kterou užívá on, nepřiměřeně vysokou.

Mohu se dožadovat snížení ceny, popř. musí mi předložit odhad na jehož základě stanovil cenu?…

Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

HLEDÁTE OVĚŘENOU REALITNÍ KANCELÁŘ?

Porovnejte si zdarma realitní kanceláře a vyberte si tu nejlepší

 

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

 

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím