Realitní poradna

Chcete se zorientovat na realitním trhu? Máte konkrétní dotaz týkající se prodeje, pronájmu či nákupu nemovitosti? Zde v realitní poradně můžete zdarma zadat jakýkoliv dotaz. Realitní makléři Vám rádi odpoví.

Nejnovější dotazy z realitní poradny

Spoluvlastnictví ideální poloviny RD

28.06.2018

Dobrý den, jsem spoluvlastnicí ideální poloviny rodinného domu. Druhou polovinu odkoupila realitka v soudní dražbě, po zemřelé švagrové. Realitka chce dům prodat jako celek, abych si našla pronájem, jinak bude následovat rekonstrukce, na které se musím podílet.

Jak se musím na opravách podílet, když peníze na velkou rekonstrukci nemám? Dům má 2 vchody - je to zhruba 1/2 .V jedné mám opravený svůj byt. Druhá čast je minimálně opravená.

Šel by dům pomocí prohlášení vlastníka rozdělit na 2 samostatné jednotky? Jak mám situaci řešit? Domek nechci opustit…

polovina rodinného domu

20.06.2018

Dobrý den, manžel vlastní ideální polovinu rodinného domu. V domě jsou dvě patra (přízemí a 1. patro) a v každém patře je samostatná bytová jednotka s vlastním vchodem. Dále je zde prostorný sklep, dvě garáže, zahrada. Víme, že prodej je velmi složitý a cena za prodej velmi nízká. Chtěla bych se ale zeptat, pokud by soud rozdělil dům na dvě reálné poloviny, tedy, by bylo stanoveno konkrétně co komu patří, zlepšila by se tím šance na prodej za slušnou cenu? Případně, jaká by byla šance na prodej za neprodělečnou cenu, pokud by se třeba neprodávala reálná polovina domu,…

Existuje právní cesta, jak získat 1/4 ze společného pozemku, který chci prodat?

01.06.2018

Spolu se sestrou vlastníme pozemek u rodinného domu.Sestra 1/4, já 3/4. Pozemek bych chtěl rodat, sestra však nikoliv. Pozemek je katastrálně rozdělen na dvě stejné poloviny. Pozemek jsme zdědili v roce 1989. Sestra vůbec na pozemek nejezdí, neudržuje ho, nepřispívá na pozemkovou daň. Celý pozemek udržuji pouze já - jedná se o zahradu. Existuje právní cesta, jak získat 1/4 ze společného pozemku, který chci prodat? Děkuji za odpověď, Sobotka.

Věcné břemeno s městem

20.05.2018

Dobry den, po ustni dohode s pracovnikem Měu naseho mesta nam bylo prislibeno, ze nam povoli vjezd na nas pozemek na zaklade věcneho bremene. Jelikoz mame obavy, ze se zmeni majitel mestskeho pozemku, radi bychom to vyridili. Chteli bychom se timto zeptat, jak postupovat, zda staci pisemnou formou napsat, na kolika metrech bude prijezd a zda bude nebo nebude treba geometra na vymereni toho věcneho bremene. Dekujeme.

Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědí nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

HLEDÁTE OVĚŘENOU REALITNÍ KANCELÁŘ?

Porovnejte si zdarma realitní kanceláře a vyberte si tu nejlepší

 

96%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím