Pronájem bytu se dvěma vlastniky

Pronájem bytu se dvěma vlastniky

16.03.2022

Můj synovec nabídl k pronájmu byt v rodinné vile, která má dva vlastníky. Já jsem čtvrtinovým vlastníkem, můj synovec vlastní tři čtvrtiny. Můj synovec mne o pronájmu neinformoval ani se mne nezeptal, zda s pronájmem souhlasím. Můj synovec provedl rekonstrukci bytu, aby se do něj mohl nastěhovat se svojí rodinou. Jak mohu zabránit pronájmu a přesvědčit mého synovce, aby se do bytu nastěhoval?

Odpovědi na dotaz

Re: Pronájem bytu se dvěma vlastniky

Dobrý den, to by bylo dobré probrat s advokátem, aby zhodnotil celou Vaši situaci. Pokud má Váš synovec nadpoloviční většinou bude nájemní smlouva určitě platná.

Re: Pronájem bytu se dvěma vlastniky

Dobrý den, nesouhlasím s kolegou smlouva je neplatná musí s tím souhlasit všichni majitele i ten nejmenší podílník má stejné práva jako ten co má největší podíl.

Re: Pronájem bytu se dvěma vlastniky

Dobrý den, nikdo z vlastníků i se sebevětším či sebemenším podílem bez souhlasu ostatních vlastníků nemá právo nemovitost pronajmout a jakkoli dále s ní nakládat. Vždy je nutný souhlas všech vlastníků bez ohledu na podíl, nejlépe vždy písemný.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY