Pronájem bytu se dvěma vlastniky

Pronájem bytu se dvěma vlastniky

16.03.2022

Můj synovec nabídl k pronájmu byt v rodinné vile, která má dva vlastníky. Já jsem čtvrtinovým vlastníkem, můj synovec vlastní tři čtvrtiny. Můj synovec mne o pronájmu neinformoval ani se mne nezeptal, zda s pronájmem souhlasím. Můj synovec provedl rekonstrukci bytu, aby se do něj mohl nastěhovat se svojí rodinou. Jak mohu zabránit pronájmu a přesvědčit mého synovce, aby se do bytu nastěhoval?

Odpovědi na dotaz

Re: Pronájem bytu se dvěma vlastniky

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a okolí. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Pronájem bytu se dvěma vlastniky

Dobrý den, nájemní smlouva je platná pouze za souhlasu všech spoluvlastníků. Donutit synovce k nastěhování nemůžete, stejně jako on vás nemůže donutit k pronájmu. Jste oba v patové situaci. nejlepší by bylo, kdybyste se domluvili. na nějakém řešení, na kterém se shodnete. Nevím, zda v nemovitosti bydlíte či ne. Pokud ne, tak mu nabídnete svou část k odprodeji. Pokud ano, můžete mu bránit v pronájmu, ale on vám zase může škodit jinde. Z výše pronájmu byste se měli dělit na základě výše spoluvlastnického podílu. Krajní řešení je žaloba na vypořádání spoluvlastnického podílu. Jejím výsledkem je prioritně rozdělení na bytové jednotky s vlastními vstupy či vyplacení jedné či druhé strany krajní prodej. Držím palce a ideálně v rámci rodinných vztahů vstřícné řešení. Ing. Andrea Kohoutová

Re: Pronájem bytu se dvěma vlastniky

S pronájmem musí souhlasit oba vlastníci i když jste menšinový. Nicméně vždy bych šel raději cestou dobrého pití, než přes paragrafy...

Re: Pronájem bytu se dvěma vlastniky

Dobrý den, nesouhlasím s kolegou smlouva je neplatná musí s tím souhlasit všichni majitele i ten nejmenší podílník má stejné práva jako ten co má největší podíl.

Re: Pronájem bytu se dvěma vlastniky

Dobrý den, to by bylo dobré probrat s advokátem, aby zhodnotil celou Vaši situaci. Pokud má Váš synovec nadpoloviční většinou bude nájemní smlouva určitě platná.

Re: Pronájem bytu se dvěma vlastniky

Dobrý den, nikdo z vlastníků i se sebevětším či sebemenším podílem bez souhlasu ostatních vlastníků nemá právo nemovitost pronajmout a jakkoli dále s ní nakládat. Vždy je nutný souhlas všech vlastníků bez ohledu na podíl, nejlépe vždy písemný.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY