Informace, rady a tipy z realitního trhu

Blog

V této sekci Vám pravidelně přinášíme zajímavé informace, rady, tipy a návody z realitního trhu. Dozvíte se řadu praktických informací, které Vám pomohou lépe prodat či pronajmout nemovitost.

Proč prodá dobrý realitní makléř nemovitost lépe než samoprodejce?

Proč prodá dobrý realitní makléř nemovitost lépe než samoprodejce?

V dnešní době vypadá prodej nemovitosti jako poměrně jednoduchá záležitost. Na internetu jsou různé ebooky, rady, desatera, doporučení atd., která vás prodejem spolehlivě provedou, tak proč platit provizi realitnímu makléři? Dáte inzerát na nějaký inzertní server, ideálně zdarma, a zájemci se už budou sami ozývat. A některý z nich koupí váš byt či dům za cenu, kterou si řeknete. Taková je aspoň představa většiny majitelů, kteří se rozhodnou prodávat sami. Většinou ani netuší, že dobrý realitní makléř prodá nemovitost podstatně rychleji, bezpečněji a za vyšší cenu. Ptáte se, jak je to možné? Jak to makléř dokáže? Především je to o zkušenostech.

Zobrazit

Ovlivní současná krize ceny nemovitostí v Praze?

Ovlivní současná krize ceny nemovitostí v Praze?

V poslední době se slovo krize skloňuje v médiích ve všech pádech a ruku v ruce s tím se vynořují předpovědi drtivého propadu, naprosté stagnace či naopak růstu cen. Své názory prezentují analytici, ekonomové, bankéři, developeři, realitní makléři či různí komentátoři v médiích a jejich odhady se často výrazně liší jeden od druhého.

Zobrazit

Rizika reklamací skrytých vad u prodeje domu

Rizika reklamací skrytých vad u prodeje domu

Mnoho prodávajících netuší, že kupující je chráněný zákonem a má nárok na vrácení kupní ceny, nebo na slevu v případě, že ve lhůtě 5 let od podpisu kupní smlouvy dojde ke zjištění nějaké závady, která nebyla kupujícímu zřetelná při prohlídce domu před podpisem kupní smlouvy. Časté jsou tyto situace zejména u prodejů starších domů a bez účasti profesionálních realitních makléřů.

Zobrazit

Jak zvýšit prodejní cenu nemovitosti díky aukci?

Jak zvýšit prodejní cenu nemovitosti díky aukci?

Každý, kdo prodává svoji nemovitost, ji touží prodat za co nejvyšší cenu. Při tom se často dopouští chyb, které konečnou cenu naopak snižují. Určit totiž správnou prodejní cenu nemovitosti není nic jednoduchého a většinou to vyžaduje opravdu dobré znalosti trhu. Nastavení ceny v inzerci je pro konečnou cenu klíčové. Je-li cena nastavená příliš nízko, nemovitost se sice hned prodá, vy ale přijdete o peníze. Je-li nastavena příliš vysoko, nemovitost se neprodá, cena se musí snižovat a z nemovitosti se může stát ležák.

Zobrazit

Jsou realitní makléři přežitek aneb je možné prodej nemovitosti plně digitalizovat?

Jsou realitní makléři přežitek aneb je možné prodej nemovitosti plně digitalizovat?

V dnešní době už velká většina věcí probíhá online. Nakupujeme, aniž bychom museli do obchodu, komunikujeme, aniž bychom se potkali, platíme, aniž bychom museli do banky. Velká část procesů je zdigitalizována a my už si ani nedokážeme představit, že bychom vše nakupovali pouze v obchodě nebo chodili se složenkami na poštu. Jak je to ale s realitním trhem? Dá se také plně digitalizovat? Můžete svoji nemovitost výhodně prodat pouze pomocí online nástrojů, bez realitního makléře?

Zobrazit

Opravdu je každý realitní makléř podvodník?

Opravdu je každý realitní makléř podvodník?

Většina z nás se za svůj život už setkala s realitním makléřem buď při koupi nebo prodeji vlastní nemovitosti. A ti, co ještě nemovitost přes realitního makléře nekupovali, ani neprodávali, určitě slyšeli nějaké ty příběhy o makléřích, kteří někoho napálili nebo neudělali pořádně svou práci. Ale je to opravdu tak zlé? Opravdu obecně platí, že co makléř to podvodník?

Zobrazit

Inzerát na prodej nemovitosti musí zaujmout na první přečtení

Inzerát na prodej nemovitosti musí zaujmout na první přečtení

Chcete prodat svoji nemovitost co nejrychleji a za co nejvyšší cenu? I když to může vypadat jednoduše, věřte, že prodat opravdu dobře byt či dům je hotové umění, vyžadující spoustu zkušeností a znalostí. Zkušení makléři mají za sebou celý tým odborníků, kteří přesně vědí, co dělat. Mezi nimi nikdy nechybí copywriter, odborník, který napíše poutavý inzerát, jenž dokáže zaujmout případného zájemce a rozhodně nezapadne mezi ostatní fádní inzeráty.

Zobrazit

Zkušený investor či obchodník dokáže připravit samoprodejce o statisíce

Zkušený investor či obchodník dokáže připravit samoprodejce o statisíce

Každý, kdo prodává nemovitost, chce především utržit co nejvyšší možnou cenu. Z toho důvodu většina majitelů nejprve zvolí metodu samoprodeje a rozhodne se nevyužít služeb makléře či realitní kanceláře. Dnes existují přímo specializované servery typu bez realitky, kde může samoprodejce inzerovat. Vše tak vypadá jednoduše a inzerent často nemovitost rychle a jednoduše prodá. Většinou se ale už nikdy nedozví, že skočil na lep zkušenému obchodníkovi a že nemovitost mohl prodat za podstatně vyšší cenu, kdyby spolupracoval s profesionálním makléřem, který zná trh a triky obchodníků nakupujících nemovitosti.

Zobrazit

Odhalte včas neseriózní realitní makléře

Odhalte včas neseriózní realitní makléře

Většina z nás zná ve svém okolí někoho, kdo je realitním makléřem. Realitních makléřů je v České republice hodně, a proto mezi nimi panuje velká konkurence, kvůli které se někteří z nich uchylují ke lžím a nekalým praktikám. Žádný prodávající nestojí o spolupráci s neseriózním realitním makléřem. Jak ho ale rozpoznat? Třeba díky lžím, které tito makléři používají, když chtějí získat nemovitost do své nabídky. Tyto nekalé praktiky totiž ti dobří a zkušení používat nemusí. Pojďme si nyní ukázat ty nejčastější. 

Zobrazit

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím