Energie u nemovitostí

Při koupi nebo pronájmu nemovitosti je vždy důležité včas domluvit s předchozím odběratelem převedení smluv k odběru energií (elektřina, plyn). Ideální je řešit převod společně a zajistit si „navazující dodávku“.

Pokud původní vlastník nemovitosti podá „Žádost o ukončení smlouvy“, hrozí odebrání měřidla. Doporučujeme podat všechny dokumenty najednou – jak žádost o ukončení smlouvy původního zákazníka, tak potřebné doklady k uzavření smluvního vztahu k zajištění dodávky elektřiny nebo plynu.

Při tzv. „přepisu odběratele“ původní odběratel uvede v žádosti jméno nového zákazníka a současně si nový zákazník sjedná uzavření smlouvy na dodávku energie (elektro, plyn). Nový zákazník musí doložit svůj vztah k nemovitosti (např. výpis z katastru nemovitostí, kupní nebo darovací smlouvu apod.).

Energie u nemovitostí

Pro odběr plynu i elektrické energie se na tuzemském trhu se nabízí víc než padesát různých dodavatelů energií.

Pro odběr plynu i elektrické energie se na tuzemském trhu se nabízí víc než padesát různých dodavatelů energií. Mezi největší patří: ČEZ, E.ON, PRE atd. Při převodu k jinému dodavateli se však doporučuje převést smlouvy u stávajících dodavatelů, tedy tam kde byl k odběru přihlášený předešlý odběratel a až následně případně provést změnu.

Na internetu existuje řada srovnávačů nabídek jednotlivých dodavatelů. Pro nejserióznější porovnání dodavatelů elektrické energie využijte přímo stránky Energetického regulačního úřadu viz http://kalkulator.eru.cz.


Články na blogu ta téma Energie u nemovitostí

Nejnovější dotazy z oblasti: Energie u nemovitostí

ideální polovina domu

09.08.2017

Dobrý den, jsem vlastníkem ideál.pol.domu,spoluvlastník byl bratr, který tam bydlí a má tam trvalé bydliště,nyní dal svou polovinu dceři. Elektroměr i vodoměr je tudíž napsán na mého bratra a veškeré vyúčtování chodí na něho a on mi nechce nic předložit i když mu čtvrtletně platím určitou částku. Volala jsem na Vodárny i ČEZ zda-li mi nemohou poskytnou kopie, ale bylo mi řečeno že jedině s jeho souhlasem, což bohužel není možné neboť se mnou nekomunikuje a vše odmítá. Jak mám tuto situaci řešit. děkuji

CHCETE POMOCI S PŘEPISEM ENERGIÍ?

Oslovte makléře, který se postará o vše za vás.

Projděte si nabídky s hodnocením a vyberte si toho správného.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

CHCETE POMOCI S PŘEPISEM ENERGIÍ?

Oslovte makléře, který se postará o vše za vás.

Projděte si nabídky s hodnocením a vyberte si toho správného.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY