Rozdělení nemovitosti přípojky

Rozdělení nemovitosti přípojky

29.09.2019

Vlastním ideální polovinu domu, kde jsou 2 byty, které chceme rozdělit. Přípojky jsou zatím společné, ty je potřeba rozdělit. Chtěl jsem se zeptat jestli je možné používat dva plynové kotle na jeden komím, aby se nemusel vybudovat další. Za odpověď děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Rozdělení nemovitosti přípojky

Dobrý den, dva kotle na jeden komín jsou nepřípustné, ale určitě můžete mít 1 kotel pro dva byty a rozúčtovávat teplo :-) (vyjde to levněji i ohledně údržby kotle)

Re: Rozdělení nemovitosti přípojky

Dobrý den, určitě bych použil jeden plynový kotel a souhlasím s tím, že řekl kolega přede mnou a ještě bych dodal že má to výhodu že můžete dostat levnější sazbu za plyn pro jeden centrální kotel.

Re: Rozdělení nemovitosti přípojky

Dobrý den, určitě bych neřešil variantu přidání kotle ale rozúčtoval bych náklady na teplo. Rozúčtování nákladů si můžete dělat sám nebo si najmout kancelář, která Vám jednou ročně udělá vyúčtování. Argument jedna rodina topí méně, druhá více. Dnes vše lze měřit a rozúčtovat dle spotřeby.

Re: Rozdělení nemovitosti přípojky

Dobrý den, je ovšem otázka, co je levnější a co zbytečně zatěžuje vztahy. Jde-li o rodinu, která topí málo, protože má raději chlad a druhá byt přetápí, pak to bude pro jednu výhoda a pro druhou pocit nespravedlnosti. Osobně doporučuju vyřešit dvěma kotly, aby se předešlo budoucím sporům. Nepůjde-li přistavět odtah, byť na venkovní straně domu, pak bych to řešila elektrickém kotlem. Cena zase není tak závratná, aby člověk ničil klidný spánek.

11.11.2019

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY