Provize při prodeji komerční nemovitosti

Provize při prodeji komerční nemovitosti

20.10.2022

Dobrý den, ráda bych se zeptala v jaké výši se zhruba pohybuje obvyklá provize realitní společnosti v případě prodeje komerční nemovitosti (výrobní a administrativní budovy) s prodejní cenou přes 30 mil. Velice děkuji. T.

Odpovědi na dotaz

Re: Provize při prodeji komerční nemovitosti

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a okolí. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Provize při prodeji komerční nemovitosti

Dobrý den, jistě zde vstupuje více faktorů a je to na osobní setkání. V případě že jde jen o inzerci, může být provize klidně i 1% pokud chcete opravdu prodat a více služeb, které to zajistí, může být provize i vyšší. Jde jen o to, jak složitý případ to je a jak kvalitního makléře chcete. Já osobně bych zhodnotil možnosti a navrhl strategii prodeje. Moje provize by jistě byla vyšší než má konkurence, ale jde o výsledky...

Re: Provize při prodeji komerční nemovitosti

DOBRÝ DEN, NA TO ASI NEJDE JEDNOZNAČNĚ ODPOVĚDĚT. ZÁLEŽÍ CO VŠE BUDE U DANÉHO AREÁLU PŘIPRAVOVAT, JAK NÁROČNÉ BUDE ZPRACOVÁNÍ PODKLADŮ APOD. PRŮMĚRNÁ PROVIZE U CENOVÉ RELACE, KTEROU ZMIŇUJETE JSOZ 3%.

Re: Provize při prodeji komerční nemovitosti

Dobrý den, u kvalitní společnosti která Vám vytvoří odhad nemovitosti domluví se s Vámi na strategii prodeje a na marketingu tak se cena pohybuje oko 3%. Ale to vše závisí na více aspektech na stavu nemovitosti na náročnosti přípravy nemovitosti, zvolené reklamy a zároveň času prodeje. Vše je na dohodě s klientem. Základ je si zvolit správného realitního partnera. Který vám nebude slibovat vzdušné zámky ale řekne realitu a prodá Vám nemovitost.

Re: Provize při prodeji komerční nemovitosti

Dobrý den, obvykle si makléř posoudí složitost prodeje a podle toho nastavuje i svůj honorář. Orientačně kolem 3 % z prodejní ceny nemovitosti.

Re: Provize při prodeji komerční nemovitosti

Dobrý den, vše záleží na procesu prodeje, u komerčních nemovitostí je to opravdu hodně specifické. V této cenové relaci provádíme za 2,5% - 3%. Je opravdu velmi důležité, na začátku odhadnout správnou výši ceny nemovitosti, což mám bohaté zkušenosti, že to není vždy úplně správně nastaveno (tím nemyslím, že cena je vysoká, mám opačné zkušenosti, kdy si majitelé nechali udělat odhad od několika odhadců a odhad byl nižší cca o 16 mil. na částce 37mil., což je opravdu hodně). Mějte krásný den.

Re: Provize při prodeji komerční nemovitosti

Dobrý den. V této cenové hladině je to individuální a záleží na službách, které Vám budou poskytnuty. Obvykle jsou to 2-3 % z kupní ceny nemovitosti.

Re: Provize při prodeji komerční nemovitosti

Dobrý den, velmi záleží na složitosti obchodu a objemu práce nutných k zajitění prodeje. Provizi si stanovuji s prodávajícím vždy individuálně po prostudování podkladů k prodeji. U větších objemů obchodu se provize většinou pohybuje v rozmezí 1-3 % z prodejní ceny.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY