Prodej nemovitosti

Pokud jste se 100% rozhodli prodat svoji nemovitost (byt, důmpozemek) - ať už samostatně nebo přes realitku - níže uvádíme shnutí možného postupu. První věcí je stanovení prodejní ceny bytu. Na stanovení prodejní ceny nemovitosti existuje několik metod, o kterých si detailně můžete přečíst v samostatném článku.

Stanovení prodejní ceny je jednou z nejtěžších věcí při prodeji nemovitosti.

Další důležitou věcí je prezentace nemovitosti. Doporučujeme udělat alespoň základní homestaging. Dále doporučujeme pořídít fotky od profesionálního fotografa se širokoúhlým objektivem. Jedná se o investici v řádech stokorun. Vzhledem k prodejní ceně či výši provize RK se jedná o zanedbatelnou částku. Následuje vytvoření textu inzerátu - ten by měl být pravdivý, co nejvíce atraktivní a bez pravopisných chyb. Můžete využít profesionálních služeb copywritera. Poslední věcí je samostná inzerce. Na trhu jsou cca 3 nejdůležitější realitní servery. Pozor si dávejte na servery typu bezrealitky, které jsou hojně navštěvované realitními makléři, kteří se budou snažit ne vždy fér způsoby nabrat Váš byt. Článek, jak profesionálně prezentovat nemovitost a zvýšit její prodejní cenu až o stovky tisíc Kč si můžete přečíst zde na blogu.

Prodej nemovitosti

Kvalita prezentace nemovitosti je nesmírně důležitá. První dojem uděláte pouze jednou.

Následuje samotné vyjednávání se zájemci. Ne každý zájemce je vhodný na to, abyste ho vzali na prohlídku. Dejte si pozor na "převlečené" realitní makléři, realitní "turisty" atp. Je nutné zvolit správnou strategii při vyjednávání. Kdy kývnout na požadovanou slevu a kdy radši počkat na dalšího zájemce. Pro samoprodejce je docela složité nepodlehnout tlaku při vyjdnávání. Článek o tom, jak snadlo přijít o statisíce Kč, si můžete přečíst zde.

Špatným vyjednáváním se zájemci můžete lehce přijít o stovky tisíc Kč.

Poslední věcí je řešení smluv. Nedoporučujeme používat jakékoliv smlouvy stažené z internetu. Vždy by měl smlouvy revidovat právník. Při prodeji nemovitosti se můžete setkat s následujícími smlouvami: rezervační smlouva, smlouva o budoucí kupní smlouvěkupní smlouva, dohoda o úschově kupní ceny (advokátnínotářskábankovní či u realitní kanceláře), zástavní smlouva atd. Dále je potřeba zajistit návrh na vklad vlastnického práva, daňové přiznánípředávací protokol atd.

Zdá se Vám, že je to ná Vás moc? Zvažte, zda pro Vás není lepší vyhledat ověřeného realitního makléře, který by Vám pomohl. Ve většině případů se Vám to vyplatí; získaná částka za prodej nemovitosti může být často vyšší - i v případě stotisícové provize pro realitní kancelář.

Nejnovější dotazy z oblasti: Prodej nemovitosti

Spolumajitel nereaguje - prodej nemovitosti

17.09.2020

Dobrý den,

chceme odkoupit chátrající nemovitost v našem okolí. Vlastníky této nemovitosti jsou 3 lidé. Jeden vlastní 1/3, druhý vlastní 1/3 a třetí vlastní také 1/3.

Jeden vlastník odmítá jakkoliv komunikovat s námi, s ostatními spoluvlastníky, s úřadem obce, do které nemovitost spadá, s policií (dům svým stavem ohrožuje okolí). Zbývající dva vlastníci chtějí nemovitost prodat.

Obáváme se, že když od obou vlastníků 1/3 odkoupíme jejich podíl, do domu se nastěhujeme a opravíme ho, ozve se vlastník zbylé 1/3 a bude chtít odprodat svůj podíl,…

Dědictví - jak postupovat

20.08.2020

Dobrý den,

zjistila jsem, že jsem po mojí mamince zdědila pole a další pozemky. Zemřela mi již před mnoha, mnoha lety. Nemovitost je zapsaná v katastrálním úřadě na moje jméno, ale nemohu po mamince najít žádnou smlouvu. Chtěla bych pozemek prodat. Jak v takovém případě postupovat? Kde mohu smlouvu či jiný dokument prokazující vlastnictví získat?

Děkuji. Piňosová

Prodej domu - skryté závady

13.07.2020

Dobrý den,

prodala jsem dům po matce a po roce se mi ozvali noví majitelé skrze skryté zavady (prasklá střecha, dum neni odizolovan atd, coz bylo při nakupu).

Kdo je v právu a jak moc? Jsem zcela vyřízená, nevím co dělat. Zda platit či oponovat. Zda shánět právnika atp.

Děkuji.

E.K.

Výpověď neexkluzivní smlouvy

22.06.2020

Dobrý den,

s realitní kanceláří máme neexkluzivní smlouvu na dobu určitou s možností automatického prodloužení. Nalezli jsme klienta (bez součinnosti se zprostředkovatelem) a máme v úmyslu s ním uzavřít prodej.

Jakou formou a v jakém znění poslat tuto informaci makléři? Máme nějaké povinnosti, jak makléři prokázat, že máme vlastního vážného zájemce? Smlouva tuto nijak neřeší, pouze je zmíněno, že makléř nemá v tomto případě nárok na provizi.

Děkuji za odpověď.

VYHLEDEJTE SI NEJLEPŠÍHO MAKLÉŘE VE VAŠEM OKOLÍ

Se správným makléřem prodáte výhodněji, rychleji a bez starostí.

 

Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

VYHLEDEJTE SI NEJLEPŠÍHO MAKLÉŘE VE VAŠEM OKOLÍ

Se správným makléřem prodáte výhodněji, rychleji a bez starostí.

 

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím