Prodej nemovitosti

Pokud jste se 100% rozhodli prodat svoji nemovitost (byt, důmpozemek) - ať už samostatně nebo přes realitku - níže uvádíme shnutí možného postupu. První věcí je stanovení prodejní ceny bytu. Na stanovení prodejní ceny nemovitosti existuje několik metod, o kterých si detailně můžete přečíst v samostatném článku.

Stanovení prodejní ceny je jednou z nejtěžších věcí při prodeji nemovitosti.

Další důležitou věcí je prezentace nemovitosti. Doporučujeme udělat alespoň základní homestaging. Dále doporučujeme pořídít fotky od profesionálního fotografa se širokoúhlým objektivem. Jedná se o investici v řádech stokorun. Vzhledem k prodejní ceně či výši provize RK se jedná o zanedbatelnou částku. Následuje vytvoření textu inzerátu - ten by měl být pravdivý, co nejvíce atraktivní a bez pravopisných chyb. Můžete využít profesionálních služeb copywritera. Poslední věcí je samostná inzerce. Na trhu jsou cca 3 nejdůležitější realitní servery. Pozor si dávejte na servery typu bezrealitky, které jsou hojně navštěvované realitními makléři, kteří se budou snažit ne vždy fér způsoby nabrat Váš byt. Článek, jak profesionálně prezentovat nemovitost a zvýšit její prodejní cenu až o stovky tisíc Kč si můžete přečíst zde na blogu.

Prodej nemovitosti

Kvalita prezentace nemovitosti je nesmírně důležitá. První dojem uděláte pouze jednou.

Následuje samotné vyjednávání se zájemci. Ne každý zájemce je vhodný na to, abyste ho vzali na prohlídku. Dejte si pozor na "převlečené" realitní makléři, realitní "turisty" atp. Je nutné zvolit správnou strategii při vyjednávání. Kdy kývnout na požadovanou slevu a kdy radši počkat na dalšího zájemce. Pro samoprodejce je docela složité nepodlehnout tlaku při vyjdnávání. Článek o tom, jak snadlo přijít o statisíce Kč, si můžete přečíst zde.

Špatným vyjednáváním se zájemci můžete lehce přijít o stovky tisíc Kč.

Poslední věcí je řešení smluv. Nedoporučujeme používat jakékoliv smlouvy stažené z internetu. Vždy by měl smlouvy revidovat právník. Při prodeji nemovitosti se můžete setkat s následujícími smlouvami: rezervační smlouva, smlouva o budoucí kupní smlouvěkupní smlouva, dohoda o úschově kupní ceny (advokátnínotářskábankovní či u realitní kanceláře), zástavní smlouva atd. Dále je potřeba zajistit návrh na vklad vlastnického práva, daňové přiznánípředávací protokol atd.

Zdá se Vám, že je to ná Vás moc? Zvažte, zda pro Vás není lepší vyhledat ověřeného realitního makléře, který by Vám pomohl. Ve většině případů se Vám to vyplatí; získaná částka za prodej nemovitosti může být často vyšší - i v případě stotisícové provize pro realitní kancelář.

Nejnovější dotazy z oblasti: Prodej nemovitosti

Zahrada a zahradní domek

27.05.2020

Dobrý den,

před 7 roky jsem koupili zahradu a bohužel až před časem jsme zjistili následující: součástí zahrady je malý betonový domek na čerpadlo na vodu a elektroměr (rozměry asi 1x2m), tento domek má ovšem svoje parcelní číslo a je veden na svém vlastním listu vlastnictví (jiném, než má zahrada).

Tento fakt byl všemi stranami přehlédnut v době prodeje (kupovali jsme přes realitku). Samozřejmě, že když jsme kupovali zahradu, tak jsme počítali s tím, že koupíme i ten malý domek.

Aby to bylo komplikovanější: v kupní smlouvě je uvedeno číslo…

Prodej domu - první zájemce

11.05.2020

Dobrý den,

meli jsme zájem o nemovitost, na kterou jsme zavolali a byli jsme první. Sli na prohlídku. Nemovitost se nam líbila tak jsme volali makléři ze chceme poslat do domu odhadce, abychom mohli dokončit hypotéku. Takto jsme se dohodli ve čtvrtek a v pátek byl svátek ze další týden vse doresime. V sobotu nam přišla sms ze je nemovitost prodaná.)

Zda se nam to nefer, že jsme se dohodli a poté nám ani nezavolal, ze je další zájemce. Kdyby se tak stalo klidne podepíšeme rezervaci hned. Druhy den nam nezvedal ani telefon, jen poté poslal sms, ze uz…

Idealni polovina RD versus hypoteka napsana na jednoho spoluvlastnika

06.03.2020

Dobry den,

hypoteka je napsana pouze na me. Takze banka ma zastavni pravo na cely RD. V manzelstvi jsem daroval idealni polovinu manzelce, avsak hypoteka cela zustala na me. Jsme v procesu nesporneho rozvodu, kde mame u notare oddelene majetky, ze se do 3 let vyrovname.

Manzelka ted vsak vyhrozuje, ze chce prodat svoji idealni polovinu. Chce mi ji vsak prodat za daleko vetsi cenu, kterou stejne nemuzu zaplatit, protoze mam hypoteku uz na tento RD. Banka me informovala, ze by k prodeji poloviny musela dat souhlas a pokud by souhlas banka dala, musela…

VYHLEDEJTE SI NEJLEPŠÍHO MAKLÉŘE VE VAŠEM OKOLÍ

Se správným makléřem prodáte výhodněji, rychleji a bez starostí.

 

Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

VYHLEDEJTE SI NEJLEPŠÍHO MAKLÉŘE VE VAŠEM OKOLÍ

Se správným makléřem prodáte výhodněji, rychleji a bez starostí.

 

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím