Prodej nemovitosti

Pokud jste se 100% rozhodli prodat svoji nemovitost (byt, důmpozemek) - ať už samostatně nebo přes realitku - níže uvádíme shnutí možného postupu. První věcí je stanovení prodejní ceny bytu. Na stanovení prodejní ceny nemovitosti existuje několik metod, o kterých si detailně můžete přečíst v samostatném článku.

Stanovení prodejní ceny je jednou z nejtěžších věcí při prodeji nemovitosti.

Další důležitou věcí je prezentace nemovitosti. Doporučujeme udělat alespoň základní homestaging. Dále doporučujeme pořídít fotky od profesionálního fotografa se širokoúhlým objektivem. Jedná se o investici v řádech stokorun. Vzhledem k prodejní ceně či výši provize RK se jedná o zanedbatelnou částku. Následuje vytvoření textu inzerátu - ten by měl být pravdivý, co nejvíce atraktivní a bez pravopisných chyb. Můžete využít profesionálních služeb copywritera. Poslední věcí je samostná inzerce. Na trhu jsou cca 3 nejdůležitější realitní servery. Pozor si dávejte na servery typu bezrealitky, které jsou hojně navštěvované realitními makléři, kteří se budou snažit ne vždy fér způsoby nabrat Váš byt. Článek, jak profesionálně prezentovat nemovitost a zvýšit její prodejní cenu až o stovky tisíc Kč si můžete přečíst zde na blogu.

Prodej nemovitosti

Kvalita prezentace nemovitosti je nesmírně důležitá. První dojem uděláte pouze jednou.

Následuje samotné vyjednávání se zájemci. Ne každý zájemce je vhodný na to, abyste ho vzali na prohlídku. Dejte si pozor na "převlečené" realitní makléři, realitní "turisty" atp. Je nutné zvolit správnou strategii při vyjednávání. Kdy kývnout na požadovanou slevu a kdy radši počkat na dalšího zájemce. Pro samoprodejce je docela složité nepodlehnout tlaku při vyjdnávání. Článek o tom, jak snadlo přijít o statisíce Kč, si můžete přečíst zde.

Špatným vyjednáváním se zájemci můžete lehce přijít o stovky tisíc Kč.

Poslední věcí je řešení smluv. Nedoporučujeme používat jakékoliv smlouvy stažené z internetu. Vždy by měl smlouvy revidovat právník. Při prodeji nemovitosti se můžete setkat s následujícími smlouvami: rezervační smlouva, smlouva o budoucí kupní smlouvěkupní smlouva, dohoda o úschově kupní ceny (advokátnínotářskábankovní či u realitní kanceláře), zástavní smlouva atd. Dále je potřeba zajistit návrh na vklad vlastnického práva, daňové přiznánípředávací protokol atd.

Zdá se Vám, že je to ná Vás moc? Zvažte, zda pro Vás není lepší vyhledat ověřeného realitního makléře, který by Vám pomohl. Ve většině případů se Vám to vyplatí; získaná částka za prodej nemovitosti může být často vyšší - i v případě stotisícové provize pro realitní kancelář.

Nejnovější dotazy z oblasti: Prodej nemovitosti

Vyklizení prodané nemovitosti

11.08.2019

Dobrý den, prodávám rodinný dům s hospodářskými stavbami. Kupující po mě chce, krom odmontování kuchyňské linky, koupelny a kotle na dřevo, vyklidit starý nefunkční kotel ve sklepě, vyklidit hospodářské budovy, vyklidit dřevo z dřevníku a vyčerpat septik. Do jaké míry je v právu a já požadované musím učinit, pokud toto není vyloženě specifikováno v kupní smlouvě? Děkuji za odpověď VA

Jak předejít spoluvlastnictví bytu z dědictví?

13.07.2019

Dobrý den, začátkem roku zemřel otec. Hlavní částí pozůstalosti je byt 2 + KK, dědici jsme já a má nevlastní sestra. Je před námi druhé sezení u notáře, kde se předpokládá, že přijdeme s dohodou, jak naložíme s bytem. Zdá se, že sestra chce byt pronajímat, zatímco já jej chci prodat a utrženou částku rozdělit rovným dílem. Nechci byt spoluvlastnit a pak mít spory o to, jak s bytem a věcmi s ním spojenými nakládat a jak je řešit. Mám podezření, že sestra není v situaci, že by mě mohla vyplatit. Já bych ji vyplatil za předpokladu, že bych dostal příležitost byt prodat,…

Příjezd k nemovitosti - věcné břemeno

13.06.2019

Dobrý den,

prodávám nemovitost, k níž je zajištěn příjezd z veřejné komunikace přes společný dvůr (½ plochy) se sousední nemovitostí.

Financující banka kupujících podmiňuje uzavření hypotéky splněním podmínky vybudování samostatného příjezdu. Podmínka je splnitelná pouze při využití cca 3 m2 pozemku sousední nemovitosti. Jsou spoluvlastníci nemovitosti sousedící s prodávanou nemovitostí účastníkem řízení (vynucený účastník), když jediný příjezd k prodávané nemovitosti vede přes jejich pozemek? Bez uzavření dohody o věcném břemeni či odkupu části 3 m2…

Předkupní právo spoluvlastníka

31.05.2019

Dobrý den,

pokud dostanu do ruky kupní smlouvu na prodej podílu nemovitosti , kterou spoluvlastním (z důvodu uplatnění zákonného předkupního práva), jaké konkrétní osobní údaje koupěchtivé osoby mohou být po právu začerněny? Může být začerněno i její jméno a adresa? Pokud může být začerněno i jméno, nemohu vůbec zjistit, zda se nejedná o fiktivní osobu, která "poslouží" pouze účelově pro "vyhovění" liteře zákona ohledně předkupního práva a poté bude podíl na nemovitosti prodán jiné osobě a třeba i za cenu nižší než je v kupní smlouvě uvedena?

Děkuji…

HLEDÁTE OVĚŘENOU REALITNÍ KANCELÁŘ?

Porovnejte si zdarma realitní kanceláře a vyberte si tu nejlepší

 

Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

HLEDÁTE OVĚŘENOU REALITNÍ KANCELÁŘ?

Porovnejte si zdarma realitní kanceláře a vyberte si tu nejlepší

 

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

 

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím