5 nebezpečných triků realitních kanceláří

5 nebezpečných triků realitních kanceláří

Alfou a omegou práce realitního makléře je získat nemovitosti do své nabídky a uzavřít zprostředkovatelskou smlovu. Níže v kostce uvádíme nejčastější triky realitních makléřů, kterými jsou “loveni” lidé prodávající svou nemovitost.

1“Jsem přímý zájemce o vaši nemovitost!”

Dáte si inzerát a druhý den Vám okamžitě volá spousta lidí. Bohužel Vám nevolají přímý zájemci, ale realitní makléři. Dušují se však, že žádnými realitními makléři nejsou a Vy si s nima tedy sjednáte schůzku. Na prohlídce se Vás zeptá, zda si může udělat pár fotek např. pro “manželku”, která nemohla přijet. Nemovitost druhý den bez vašeho vědomí začne tento “přímý zájemce” inzerovat. 


image

Pokud začnete inzerovat na serverech typu bez realitky, obrňte se trpělivostí. Většina zájemců budou realitní makléři.

2“Máme kupce na vaši nemovitost!"

Realitní makléři se často snižují k tomuto kroku za účelem podepsání zprostředkovatelské smlouvy. Žádný reálný kupec však neexistuje. Často dokonce přivedou majiteli nemovitosti fingované kupce a sehrají spolu secvičené divadlo o domlouvání obchodu. Ve skutečnosti však jde o člověka napojeného na realitní kancelář. 


3“Vykoupíme vaši nemovitost! Peníze ihned!”

Každý z nás tu reklamu už jistě viděl. Pokud si někdo myslí, že na zmíněnou nabídku zareaguje a ihned získá peníze za svou nemovitost, je bohužel na omylu. Často je cílem podepsání zprostředkovatelské smlouvy. Pokud se však opravdu jedná o výkup nemovitosti, realitní kanceláře Vám většinou nabídnou výrazně nižší částku, než jakou byste získali při standardním prodeji nemovitosti. 


4“Koupím byt 2+kk v této lokalitě” či “Lékař hledá byt v této lokalitě!”

Pokud se chcete opravdu pobavit, podívejte se do inzerátů (na inzertních portálech, v novinách, časopisech, denících atd.). Poptávkami tohoto typu jsou doslova zaplavena inzertní místa a většinou je zadávají samotní realitní makléři. V kontaktních údajích pak najdete číslo na realitního makléře. Opět s cílem "nabrat" nemovitost do prodeje.


5“Exkluzivita je vždy výhodná!”

U nejlepších realitních makléřů a při správně nastavených podmínkách (exkluzivita na dobu určitou) to tak je. Podepsání exkluzivní smlouvy znamená, že provizi budete platit i v případě, pokud si seženete kupce sami. Některé realitní kanceláře mají na tomto ale založen svůj obchodní model. Správně by měla být exkluzivní smlouva výhodná pro obě strany, to však záleží na kvalitě realitního makléře.image

Podepsání exkluzivní smlouvy je výhodné pouze na dobu určitou a s ověřenými realitními makléři.

Jak nalézt skutčně profesionálního realitního makléře? Nejepší realitní makléře naleznete jednoduše zde.


Nejčtenější příspěvky na blogu

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY