Jak správně vyfotit nemovitost k prodeji či pronájmu

Jak správně vyfotit nemovitost k prodeji či pronájmu
Pokud prodáváte nemovitost, určitě ji toužíte prodat za co nejvyšší cenu a co nejrychleji. Prodat nemovitost rychle není žádný problém, ale utržit za ni maximální možnou cenu už vyžaduje určité znalosti a zkušenosti. A především důkladnou přípravu. Musíte totiž oslovit co nejvíce potenciálních zájemců, kteří budou danou cenu ochotni zaplatit. Jak ale přitáhnout jejich pozornost? Jednoznačně profesionálními fotografiemi.

Dobré fotografie přitáhnou oči zájemců k inzerátu

V dnešní době existuje spousta realitních serverů, na kterých kupující nalezne ve vybrané kategorii desítky, ve větších městech i stovky inzerátů. Pokud chcete, aby váš inzerát nezapadl mezi ostatní běžné inzeráty, je potřeba ho udělat opravdu profesionálně. Dobře napsaný inzerát je základem, ale jsou to právě fotografie, které dokážou na první pohled přitáhnout pozornost potenciálního zájemce a zaujmout ho natolik, že si váš inzerát přečte.

Profesionál ví přesně, co a jak vyfotit

Především je dávno pryč doba, kdy stačilo udělat pár fotek pokojů vaším mobilem. Špatně osvětlené fotky s pokoji nafocenými z divných úhlů zaujmou málokoho. Ideálním řešením je najmout si profesionálního fotografa, který má s nafocením realit zkušenosti. Zkušený fotograf ví, jak ideálně každou místnost vyfotit, umí pracovat se světlem, nastaví správně fotoaparát, poradí si s vícenásobnou expozicí a v neposlední řadě je vybaven potřebnou technikou (kvalitní fotoaparát, širokoúhlý objektiv, stativ, blesk či světla). Fotografie vám následně ještě upraví v grafickém programu tak, aby vypadaly perfektně. Pomůže vám vybrat tu nejvhodnější fotku, kterou umístíte do inzerátu jako hlavní a jejímž úkolem bude přilákat zájemce k přečtení inzerátu.

Nejlepší makléři spolupracují pouze s profesionálními fotografy

Pokud se rozhodnete spolupracovat s profesionálním makléřem či realitní kanceláří, součástí dohodnuté provize by mělo být i nafocení nemovitosti profesionálním fotografem. Jestliže tomu tak není, doporučujeme spolupráci zvážit a raději oslovit jiného makléře, který vám nabídne kompletní služby.

Profesionální fotograf

Nedoporučujeme využívat služeb realitního makléře, který nespolupracuje s profesionálním fotografem.

5 pravidel pro nafocení dobrých amatérských fotografií

Pokud se přecejen rozhodnete nafotit si nemovitost sami, měli byste dodržet 5 základních pravidel focení realit:

1 Využijte homestaging

Na každé focení je byt či dům nutné napřed připravit. Vaším cílem je, aby nemovitost vypadala co nejsvětleji, nejprostorněji a nejútulněji a zájemce si dokázal představit, jak příjemné by v ní bylo bydlet. Tento proces se nazývá homestaging a více se o něm dočtete v našem článku Homestaging aneb jak udělat nemovitost atraktivnější.

2 Pořiďte si správné vybavení

Základem kvalitní fotografie je širokoúhlý objektiv. Nemusíte si zrovna kupovat špičkové vybavení, určitě se ve vašem okolí najde někdo, kdo vám ho zapůjčí a poradí s ideálním nastavením. Rozhodně se nesnažte fotit na běžný mobilní telefon. Když už chcete použít klasický mobilní telefon, popřemýšlejte o přidavném širokoúhlém objektivu. V poslední době jde však vývoj hodně dopředu a fotoaparáty nejlepších mobilních telefonů v sobě již mají širokoúhlý objektiv a kvalitou snímků se začínají přibližovat profesionálním fotoaparátům.

Ne mobilem

Nesnažte se fotit na běžný mobilní telefon. Výsledek nebude dobrý.

3 Pracujte se světlem a foťte na šířku

Světlo hraje u fotek nejdůležitější roli. Tmavé, rozmazané či přesvětlené fotky nikoho nenadchnou. Rozsviťte světla, odhrňte závěsy, čím více světla, tím lépe. Nefoťte proti světlu, ale se světlem v zádech. Dávejte si pozor, aby se vám blesk neodrazil od skla, zrcadla či něčeho lesklého. Všechny místnosti vyfoťte na šířku, ne na výšku. Zachytíte tak větší prostor a fotky se budou lépe upravovat. Pokoj rozdělte na více částí, nesnažte se ho vyfotit celý na jednu fotku. Budete–li fotit rohy místo zdí, navodíte dojem vzdušnosti a místnost bude vypadat prostornější.

4 Vyfoťte všechny pokoje a okolí

Při focení nafoťte opravdu všechno, zájemci si rádi prohlédnou co nejvíce detailů a vy si ušetříte spoustu dotazů či zbytečné prohlídky. Nezapomeňte na nafocení chodeb, společných prostor domu i okolí. Z fotek pak vyberte tu nejlepší fotografii, která bude v inzerátu plnit roli hlavní fotky. Musí být něčím jedinečná, protože jejím úkolem bude přitáhnout okamžitou pozornost.

5 Upravte fotky v editoru fotek

Fotky je po nafocení potřeba ještě upravit v některém editovacím programu. Dnes existuje spousta možností, jak je upravit pomocí různých filtrů a stylů. Samozřejmě je potřeba upravovat s mírou, aby zůstaly vkusné a vystihovaly skutečnost.

Hledáte realitního makléře, který výhodně prodá vaši nemovitost? Pomůžeme Vám s výběrem.

Štítky: Prodej nemovitosti

Nejčtenější příspěvky na blogu

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY