Ušetřil 100 tisíc na provizi. Chyba ho stála 0,5 mil.

Ušetřil 100 tisíc na provizi. Chyba ho stála 0,5 mil.

Když se nám něco povede, každý se rád určitě pochválí. U prodeje bytu to platí dvojnásob. Proč ne, když jsem ušetřil 100 tisíc za makléře a všechno si zařídíl sám? Život ale dává i bere a vlastní hlouposti už tak moc nešíříme. A tak Vám povím příběh, který se nikde jinde nedozvíte.

V makléřských kruzích se to ví. Český člověk je všeuměl, tak nač platit službu, kterou si plus mínus udělá sám? Hodit to na internet, udělat pár prohlídek a smlouvy objednat u právníka. Čas od času ovšem vyplují na povrch zajímavé informace. Tak jako v případě mého kolegy z pražského RE/MAXu.

Před nedávnem mi volal spokojený klient a hrozně se chechtal. Proč taky ne, když jsem mu díky aukčnímu systému právě pomohl prodat byt za 3,45 mil. Dokonce o půl milionu více, než původně chtěl. To ale tentokrát nebyl důvod k jeho veselí.

Na realitním serveru pro samoprodejce totiž našel podobný byt za cenu 2,2 mil a rozhodl se ho okamžitě koupit. Při podpisu smluv samoprodejci několikrát projevili velikou radost z toho, že ušetřili 100 tisíc za provizi, a jak se jim peníze budou hodit. Bohužel, možná bohudík, se ale krutou pravdu nikdy nedozví. Hodnota jejich bytu byla nejméně 2,7 mil.

A tak se kvůli své hlouposti připravili o stovky tisíc. Tito lidé budou zřejmě do konce života tvrdit, jak skvělý udělali obchod a kolik peněz vlastně “vydělali”. My však známe pravdu. Se mnou by se to stát nemohlo. U svých klientů vždy dělám cenovou tržní analýzu, abychom neprodávali právě pod cenou. Kvalitní propagace, profi fotky, videa, marketing a obchodní zkušenosti jsou u mě samozřejmostí.

Až tedy příště uslyšíte od svých známých, že se rozhodují prodávat svépomocí, vzpomeňte si na tento střípek z mozaiky, a doporučte jim raději zkušeného odborníka. Je to jen zlomek s obtíží, které se denně dějí, ovšem za plentou, za kterou běžně nevidíte.


Nejčtenější příspěvky na blogu

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY