Virtuální realita na realitním trhu

Virtuální realita na realitním trhu

O virtuální realitě je v poslední době hodně slyšet. Díky klesajícím nákladům na technologické vybavení a zároveň díky zvyšujícím se grafickým výkonům displejů je virtuální realita čím dál dostupnější. Jaké jsou její možnosti na realitním trhu?

Budoucí využití virtuální reality v realitách spočívá zejména v prohlídkách nemovitostí pomocí virtuálních brýlí. Nemovitost může být i nedokončená, což se týká zejména developerských projektů. Díky virtuálním prohlídkám získají zájemci lepší představu o nemovitosti než na základě fotografií, půdorysů či vizualizací. Dostanou přesný obraz toho, jak daná nemovitost vypadá, jakou má atmosféru, jaké má výhledy z terasy, zahrady, jak vzdálené jsou sousední nemovitosti atp.

Stává se, že hodně lidí odchází ze samotných prohlídek zklamaných, jelikož skutečná realita je jiná než jejich očekávání. S virtuálními prohlídkami se eliminují neúspěšné fyzické prohlídky a ušetří se čas nejenom zájemců, ale i makléřů či developerů. Fyzická setkání proběhnou pouze s vážnými zájemci.

Jak virtuální prohlídka pomocí virtuálních brýlí vzniká?

Virtuální prohlídky se dělí na prohlídky již hotových nemovitostí a nemovitostí v developerských projektech. U již hotových bytů je pořízení prohlídky mnohem jednodušší a postačí sférický fotoaparát, který nasnímá okolí a zájemce díky speciálním virtuálním brýlím bude „vtažen“ do daného místo, kde se bude moci rozhlížet kolem sebe.

Virtuální prohlídky u developerských projektů jsou složitější a vyplatí se je realizovat u velkých projektů. Je nutné dané prostory nejprve počítačově vytvořit ve 3D, což je oproti pouhému pořízení 3D fotografií nákladnější. Výhodou ale je, že si můžete lépe představit a vybrat jednotlivé varianty standardů, materiálů, jejich barvy, tvary atd. než v případě klasických vizualizací. To nejenom šetří developerovi čas, ale možnost detailního vybrání standardů je zároveň konkurenční výhoda oproti ostatním projektům.

image

Virtuální realita se stane běžným nástrojem při realitních obchodech

Co potřebuji k virtuální prohlídce nemovitosti?

K tomu, abyste se mohli v prostoru pohybovat či otáčet, potřebujete virtuální brýle. Existují profesionální brýle se samostatnou obrazovkou napojené na výkonný počítač, ale i jednoduché brýle za 100 Kč, do kterých stačí vložit Váš smartphone. Funkci virtuální reality podporuje dnes již většina smartphonů.

Aktuálně s virtuální realitou pracuje pouze několik realitních kanceláří a developerů v České republice. Je však zřejmé, že v budoucnosti bude naprosto běžné, že než se půjdete na vybranou nemovitost podívat osobně, nejprve si v klidu domova detailně prohlédnete desítky nemovitostí pomocí virtuálních brýlí. Virtuální realita se tak časem stane běžným nástrojem při realitních obchodech. Ušetří čas a peníze, ale realitního makléře nenahradí.

Kde najdu nejlepší realitní makléře? Nejlepší realitní makléře naleznete jednoduše zde.

Štítky: Prodej nemovitosti

Nejčtenější příspěvky na blogu

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY