Výše provize realitky

Poplatek realitní kanceláře (provize) se většinou odvíjí od prodejní ceny nemovitosti a také od toho, v které části České republiky se prodávaná nemovitost nachází. Obecně se pohybuje odměna za služby realitní kanceláře v rozmezí 3 – 6 % z uskutečněné prodejní ceny. 

Výše provize realitky

Pokud Vám realitní kancelář nabídne nízkou provizi, zbystřete. Nejlepší realitní makléři nemají důvod se cenově podbízet.

Při výběru realitní kanceláře nebo realitního makléře však nesmí být hlavním kritériem výše provize. Majitel, který dá pověření k prodeji schopnému makléři pracujícímu za provizi ve výši 5 % z prodejní ceny, může ve výsledku svou nemovitost prodat rychleji a obdržet v čistém výnosu větší částku ve srovnáním s makléřem, který nabízí svou práci jen za 3 % z prodejní ceny.

Spíše než o výši provize se zajímejte o rozsah poskytovaných služeb zahrnutých do provize.

Schopnosti, zkušenosti a profesionalita hrají obrovskou roli a na trhu mají svoji hodnotu. Pro správnou volbu berte v potaz rozsah poskytovaných služeb zahrnutých do provize (právní služby, notářská či advokátní úschova atd.) a hlavně reference od předešlých zákazníků.

Nejnovější dotazy z oblasti: Výše provize RK

Provize za zprostředkování pronájmu

22.08.2018

Dobrý den, zaplatili jsme RK rezervační zálohu na základě dohody o rezervaci. V dohodě je uvedeno, že v případě uzavření nájemní smlouvy bude záloha započtena na provizi ve prospěch zprostředkovatele a ve zbývajícím rozsahu vyplacena pronajímateli jako nájemné. Konkrétní výše provize není v dohodě uvedena. Po uzavření nájemní smlouvy nám RK oznámila, že výše provize je shodná s výší rezervační zálohy a na nájemné tudíž nepřipadá nic. Je možné se nějak bránit?

Nárok na provizi

10.09.2017

Dobrý den, v minulosti jsem prodával pozemek, na který se mi ozvala realitní kancelář. Spolupráci s ní a uzavření zprostředkovatelské smlouvy jsem odmítl. Následně mi bylo nabídnuto, že by nemovitost ukázali jedné konkrétní osobě, která přesně takovou nemovitost shání. Souhlasil jsem, že tedy ano ale že musí dodržet podmínky, za kterých jsem k tomu ochoten. Makléřka mi podmínky odsouhlasila a asi po třech dnech se mi ozvala s tím, že jejich zájemce nemovitost chce, ale musím snížit kupní cenu asi o 20%. Na toto jsem nepřistoupil a písemně jsem zaslal vyjádření, že beru…

Spor o provizi makléře

10.03.2016

Dobrý den, prodávala jsem dům. S makléřem jsme se na všem domluvili a to včetně podpepsání výhradní smlouvy o zprostředkování, s tím, že smlouvu podepíšeme při první prohlídce domu. Makléž moji nemovitost nafotil a inzeroval a cca po 14 dnech se ozval zájemce. Následně mi makléř oznámil, že se na prohlídku se zájemcem nemůže dostavit a zda jsem ochotna zájmci dům ukázat. Souhlasila jsem s tím, že prohlídka trvala oba víkendové dny, jelikož zájemci byli nároční a nakonce jsme se dohodli. Jelikož mne makléř velice zklamal a moje veškerá důvěra v něj pozbyla při oznámení, že…

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím