Kdo platí provizi realitní kanceláři?

Odpovědi na dotaz

Re: Kdo platí provizi realitní kanceláři?

Stručně řečeno provizi realitní kanceláři vždy platí kupující, a to z domluvené kupní ceny. Rozdíl je však v tom, jak a z čeho jsou podmínky úhrady nastaveny. Buď je realitní kancelář pověřena prodejem za pevně stanovenou cenu a provize cenu navýší nebo je provize odečtena k kupní ceny. V zásadě by finanční tok měl být nastavený tak, aby strana, která si objednává službu, ji i zaplatila.

O výši provizi pojednáváme v naší poradně v samostatné oblasti nebo si můžete přečíst článek na blogu o výši provize realitek.

Pokud hledáte ověřenou realitku, zde vám pomůžeme s výběrem. Pokud prodáváte nemovitosti, podívejte se přímo na našeho Průvodce prodejem nemovitosti.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím