Provize realitních makléřů

Provize realitních makléřů

16.03.2016

Dobrý den, zajímalo by mě, jaké služby jsou obsaženy v provizi realitní kanceláře. Předpokládám, že se nejedná jen o honorář real. makléře a advokáta. V případě, že kupujeme RD na hypotéku, je v této částce zahrnut i vklad do katastru včetně zástavního práva? Děkuji za odpověď, Novotná.

Odpovědi na dotaz

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den, většina kanceláří již vklady na KN hradí, ale co je dražší a většinou se z provize nehradí je již zákonem požadovaný energetický štítek. Ten se pohybuje od 3500,§ do 10 000,- Kč v závislosti na nemovitosti.

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den, otázka ODMĚNY za REALITNÍ SLUŽBY je vždy popsána ve zprostředkovatelské smlouvě, dohoda o ROZSAHU SLUŽEB je tedy uzavřena s tou stranou, kterou makléř zastupuje. Obvykle makléř zastupuje PRODÁVAJÍCÍ, ale v některých případech zastupuje makléř na objednávku kupujícího. V takovém případě za svého klienta hradí všechny jeho náklady (pokud si to tak sjednali ve smlouvě o ZASTUPOVÁNÍ PŘI KOUPI nemovitosti). V našem případě nabízíme, že pokud zastupujeme kupujícího v jednání s bankou (VYŘÍZENÍ ÚVĚRU pro KUPUJÍCÍHO), uhradíme i náklady vkladu zástavního práva.

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den, vklad do katastru včetně zástavního práva je v ceně provize pokud hypotéku řešíte prostřednictvím realitního makléře. Já se svým týmem můžeme nabídnout v provizi kompletní servis, kdy jediným Vašim úkonem je podepsání smluv. V případě dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den, rozsah služeb zahrnutý v provizi není nikde v legislativě striktně stanoven. Vždy záleží na tom jaký rozsah služeb Vám realitní kancelář sama nabídne či jaký si sjednáte ve smlouvě. Běžně jsou v provizi zahrnuty všechny poplatky spojené s vkladem kupní smlouvy do katastru, nicméně pokud si kupující bere hypotéku, většinou náklady spojené s vložením zástavního práva hradí sám. Ale i zde platí, že důležité je především to co máte s realitní kanceláří ujednáno.

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den paní Novotná, každá kancelář má nastavenou provizi jinak a zrovna tak i služby. Je to vždy dle toho co máte sjednané. Mé služby jsou od 3-5% z prodejní ceny nemovitosti a to dle poskytnutých služeb na kterých se s klientem domluvíme.

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den, výše provize a rozsah služeb je vždy o dohodě mezi prodávajícím a makléřem. Osobně jsem toho názoru, že schopný makléř by měl v rámci provize zařídit vše tak, aby jeho klient neměl žádné další starosti ani výdaje.

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den, paní Novotná. Samozřejmě záleží na tom, co máte sjednáno ve zprostředkovatelské smlouvě. Právě tam by měly být vyjmenovány služby, které platí RK v rámci provize. Každá kancelář to má nastaveno jinak. Příkladně naše RK platí veškeré náklady, které jsou spojeny s prodejem nemovitosti, mimo daně z nabití nemovitého majetku. Toto platí v případě financování z vlastních zdrojů. V případě financování pomocí hypotečního úvěru nejsou náklady s tímto spojené hrazeny naší RK.

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den, záleží z jaké stránky se na to podíváte. Logicky prodávající má v provizi více úkonů a služeb než prodávající. Z pravidla provizi také platí prodávající. Standardem je vypracování kupních/budoucích kupních smluv, zajištění úschovy fin. prostředků u advokáta nebo notáře, ověření podpisů smluv, případné dodatky smluv nebo plné moci. Poplatek za vklad zástavního práva si hradí kupující. Pokud využije služeb hypotečního makléře v rámci realitní kanceláře, hradí poplatek za vklad realitní kancelář. Ostatní služby jako přepis médií atd., využijí obě strany obchodu stejně.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY