Provize realitních makléřů

Provize realitních makléřů

16.03.2016

Dobrý den, zajímalo by mě, jaké služby jsou obsaženy v provizi realitní kanceláře. Předpokládám, že se nejedná jen o honorář real. makléře a advokáta. V případě, že kupujeme RD na hypotéku, je v této částce zahrnut i vklad do katastru včetně zástavního práva? Děkuji za odpověď, Novotná.

Odpovědi na dotaz

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den, většina kanceláří již vklady na KN hradí, ale co je dražší a většinou se z provize nehradí je již zákonem požadovaný energetický štítek. Ten se pohybuje od 3500,§ do 10 000,- Kč v závislosti na nemovitosti.

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den, otázka ODMĚNY za REALITNÍ SLUŽBY je vždy popsána ve zprostředkovatelské smlouvě, dohoda o ROZSAHU SLUŽEB je tedy uzavřena s tou stranou, kterou makléř zastupuje. Obvykle makléř zastupuje PRODÁVAJÍCÍ, ale v některých případech zastupuje makléř na objednávku kupujícího. V takovém případě za svého klienta hradí všechny jeho náklady (pokud si to tak sjednali ve smlouvě o ZASTUPOVÁNÍ PŘI KOUPI nemovitosti). V našem případě nabízíme, že pokud zastupujeme kupujícího v jednání s bankou (VYŘÍZENÍ ÚVĚRU pro KUPUJÍCÍHO), uhradíme i náklady vkladu zástavního práva.

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den, rozsah služeb zahrnutý v provizi není nikde v legislativě striktně stanoven. Vždy záleží na tom jaký rozsah služeb Vám realitní kancelář sama nabídne či jaký si sjednáte ve smlouvě. Běžně jsou v provizi zahrnuty všechny poplatky spojené s vkladem kupní smlouvy do katastru, nicméně pokud si kupující bere hypotéku, většinou náklady spojené s vložením zástavního práva hradí sám. Ale i zde platí, že důležité je především to co máte s realitní kanceláří ujednáno.

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den, vklad do katastru včetně zástavního práva je v ceně provize pokud hypotéku řešíte prostřednictvím realitního makléře. Já se svým týmem můžeme nabídnout v provizi kompletní servis, kdy jediným Vašim úkonem je podepsání smluv. V případě dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den paní Novotná, každá kancelář má nastavenou provizi jinak a zrovna tak i služby. Je to vždy dle toho co máte sjednané. Mé služby jsou od 3-5% z prodejní ceny nemovitosti a to dle poskytnutých služeb na kterých se s klientem domluvíme.

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den, výše provize a rozsah služeb je vždy o dohodě mezi prodávajícím a makléřem. Osobně jsem toho názoru, že schopný makléř by měl v rámci provize zařídit vše tak, aby jeho klient neměl žádné další starosti ani výdaje.

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den, paní Novotná. Samozřejmě záleží na tom, co máte sjednáno ve zprostředkovatelské smlouvě. Právě tam by měly být vyjmenovány služby, které platí RK v rámci provize. Každá kancelář to má nastaveno jinak. Příkladně naše RK platí veškeré náklady, které jsou spojeny s prodejem nemovitosti, mimo daně z nabití nemovitého majetku. Toto platí v případě financování z vlastních zdrojů. V případě financování pomocí hypotečního úvěru nejsou náklady s tímto spojené hrazeny naší RK.

Re: Provize realitních makléřů

Dobrý den, záleží z jaké stránky se na to podíváte. Logicky prodávající má v provizi více úkonů a služeb než prodávající. Z pravidla provizi také platí prodávající. Standardem je vypracování kupních/budoucích kupních smluv, zajištění úschovy fin. prostředků u advokáta nebo notáře, ověření podpisů smluv, případné dodatky smluv nebo plné moci. Poplatek za vklad zástavního práva si hradí kupující. Pokud využije služeb hypotečního makléře v rámci realitní kanceláře, hradí poplatek za vklad realitní kancelář. Ostatní služby jako přepis médií atd., využijí obě strany obchodu stejně.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím