pronájem domu

pronájem domu

05.08.2016

Kdo platí provizi real. makléři při pronájmu domu a v jaké výši? Platí pronajímatel nebo nájemnce? Děkuji za odpověď Bešťáková

Odpovědi na dotaz

Re: pronájem domu

U pronájmu vždy záleží na tom, jak se smluvní strany dohodnou, ale většinou budoucí nájemce ... kterého Vám zajistí RK. Hezký den René Treu

Re: pronájem domu

Dobrý den, zpravidla mohou nastat tyto situace: 1) provizi ve výši jednoho měsíčního nájmu platí jak pronajímatel, tak nájemce 2) provizi ve výši jednoho měsíčního nájmu hradí pouze nájemce Může ale nastat i situace, kdy si zprostředkovatel bere např. jen polovinu měsíčního nájmu od pronajímatele a plnou výši nebo polovinu měsíčního nájmu od nájemce. Vždy tedy záleží na domluvě s daným realitním zprostředkovatelem. Hezký den.

Re: pronájem domu

Dobrý den, většinou nájemce, pokud není domluveno jinak.

Re: pronájem domu

V případě pronájmu záleží na tom, jak se smluvní strany dohodnou. Obecně lze říci, že ten kdo si realitní služby (a v jakém rozsahu) objednává ten je také zaplatí. Většinou majitel nemovitosti hledá nájemce a objednává si tyto služby: 1.oslovení a vyhledání vhodného nájemce, 2. prověření vybraného zájemce, 3. garanci smluvního vztahu - nájemní smlouvu, 4. záruku od RK na 12 měsíců trvající pronájem atd. Na dohodě záleží, zda majitel požaduje ještě další servis od realitního makléře (např. zajištění úklidu a předání nemovitosti atd.) Běžně může nastat i opačná situace, kdy zájemce o pronájem hledá vhodný byt. V takovém případě objednává a platí za službu on.

Re: pronájem domu

Dobrý den, je to individuální případ od případu, ale vetšinou je zvyklostí, že provizí hradí zájemce ve výší jednoho nájmu, hezký den. Rod

Re: pronájem domu

Dobrý den, je to individuální. Např. Brno má nepsané pravidlo, kdy provizi platí nájemník a je ve výší jednoho nájmu. Někteří údajně inkasuji výši jednoho nájmu + DPH 21%. S pozdravem Hlavatý

Re: pronájem domu

Provize za zprostředkování nájmu je stanovena podle dohody. Může být od pronajímatele, od nájemce nebo třeba půl na půl. Je to dohodě a pravidlo v tom nehledejte.

Re: pronájem domu

Dobrý den, zpravidla ten, kdo si služby makléře objednal nebo se na něj obrátil. Pokud to byl pronajímatel, měl by provizi makléři nabídky platit on, pokud nájemce přivede makléř poptávky, zpravidla provizi za zprostředkování bude hradit nájemce. Ale výše uvedené se může lišit kraj od kraje tak, jak jsou tam nastaveny zvyklosti s placením provizí. S přáním pěkného dne.

Re: pronájem domu

Záleží na dohodě. Většinou platí nájemce provizi ve výši 1 měsíčního nájmu, ale majitel může nabídnout, že provizi zaplatí on.

Re: pronájem domu

Dobrá den, tento dotaz je specifický dle lokality v ČR. Já požaduji provizi za zprostředkovaná po budoucím nájemci a ne po pronajimateli a to z důvodu, že nájemce má právo z pronájmu odejít (dát výpověď). A v případě, že by to platil pronajímatel a ne nájemce tak by byl vlastník nemovitosti ve ztrátě čemuž se chceme vyhnout.

Re: pronájem domu

Dobrý den, záleží na dohodě, někdy je to pronajímatel někdy nájemci. Výše provize bývá většinou ve výši jednoho měsíčního nájemného.

Re: pronájem domu

Dobrý den, nedohodnou-li se zúčastněné strany jinak, hradí v případě pronájmu nemovitosti provizi RK obvykle budoucí nájemce, a to ve výši 1 měsíčního nájemného.

Re: pronájem domu

Dobrý den, záleží na domluvě s majitelem nemovitosti. Dle mých zkušeností bývá nejčastější situace, kdy nájemce platí provizi ve výši jednoho měsíčního nájemného(bez energií).

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY