provize za realitní služby

provize za realitní služby

23.09.2016

Je v pořádku, když makléř požaduje vyplacení provize do 14dnů ode dne podepsání kupní smlouvy odečtem z blokovacího depozita? Katastr nebude mít provedený zýpis do 14dnů. To trvá minimálně 20dnů. Děkuji

Odpovědi na dotaz

Re: provize za realitní služby

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: provize za realitní služby

Dobrý den, Dle mého názoru je obchod ukončený až po zápisu vlastnického práva na KN na nového vlastníka a tudíž vzniká makléři nárok na vyplacení provize. Vždy se po čas 20 denní ochranní lhůty může něco zvrtnout a obchod nemusí dopadnout, za mně vždy a ž po úspěšném ukončení, hezký den.

Re: provize za realitní služby

Dobrý den. Pokud smlouva o zprostředkování prodeje nemovitosti nestanoví jinak , je to v pořádku a je to běžný postup. Makléř dostál svému závazku vyhledat Vám vhodného zájemce o koupi nemovitosti a kupní smlouva je již podepsána. Nyní se ukáže , jak ''poctivý'' je makléř. Zda dotáhne celý obchod do konce , bude s Vámi i nadále komunikovat a řešit nenadálé situace či si bude hrát na ''mrtvého brouka''.

Re: provize za realitní služby

Dobrý den. Já osobně jsem zažil hned několik případů. Pro RK je samozřejmě ideální, aby byla provize připsána na účet RK před tím, než RK zadá vyhotovení smluv Advokátní kanceláři. Je to to z toho důvodu, že tímto krokem již vznikají náklady (právní servis, LV, atp.). V bývalé RK, kde jsem pracoval, bylo podmínkou uhradit provizi před těmito úkony, ale dle mne je to čistě o dohodě. Zažil jsem i takový případ, kdy se nepodepisovala Rezervační dohoda s kupujícím a Blokační dohoda s prodávajícím, ale kupující si přál, abychom nechali vyhotovit Trojstrannou dohodu, kterou podepisoval kupující, prodávající a RK a provize byla splatná ve třech krocích. První úhrada menší části byla po podpisu této dohody, další menší část po podání návrhu na vklad na KÚ a poslední větší část po přepsaní nemovitosti na nového nabyvatele a předání nemovitosti. Vše je o dohodě a určitě není podmínkou co píšete. Pokud máte obavy, tak se domluvte na jiném způsobu a pokud je RK a potažmo makléř benevolentní, tak se určitě dohodnete. S pozdravem Hlavatý.

Re: provize za realitní služby

Dobrý den, nárok na provizi by měl vzniknout až po ukončení celého obchodního případu

Re: provize za realitní služby

Dobrý den, záleží na konkrétních podmínkách smlouvy. Samozřejmě je zprostředkovatel povinný Váš obchodní případ uzavřít do zdárného konce. Je však pravdou, že hlavní činnosti zprostředkovatelem je vyhledání nabyvatele a podpisem kupní smlouvy má nárok na odměnu dle dohody. Záleží však na smlouvě o zprostředkování, kterou jste podepsal s makléřem. Pokud máte standardní smlouvu, je pravdou, že nárok na odměnu má. Hezký den Tomáš Březina

Re: provize za realitní služby

Dobrý den, záleží na daném makléři. Ale já osobně požaduji započtení nebo uhrazení provize za své služby až po dokončení celého případu. To znamená až po přepisu vlastnického práva na katastrálním úřadu nebo převodu družstevního podílu a vyplacení finančních prostředků z úschovy.

Re: provize za realitní služby

Dobrý den, makléř by měl především postupovat dle domluvy smluvních stran ve Zrpostředkovatelské a Kupní smlouvě. Podpisem kupní smlouvy dostál sice svému závazku obstarat Zájemce pro Prodávajícícho a dostat za to zaplaceno, ale tím jeho práce nekončí. Měl by k případu přistupovat zodpovědně a vše s klienty dotáhnou do zdárného konce, od přepisu na katastr, předání, přepisy energií a pomoct i s daňovým přiznáním.

Re: provize za realitní služby

Dobrý den. Podmínky, za kterých je vyplacena provize RK, by měly být zakotveny ve zprostředkovatelské, nebo i kupní smlouvě, případně v dohodě o advokátní úschově. Standardní je, že nárok na odměnu RK nastane např. podáním návrhu do KN. Vše však záleží na Vás, jak se domluvíte při odsouhlasování smluv. Podmínky si nastavte tak, aby Vám vyhovovaly.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY