Výpověď neexkluzivní smlouvy s RK

Výpověď neexkluzivní smlouvy s RK

08.08.2022

Dobrý den,mám uzavřenu s RK neexkluzivní smlouvu na dobu neurčitou. Ve smlouvě je uvedeno,že zrušit smlouvu může kterákoli strana písemným oznámením druhé straně. Jaká je výpovědní doba smlouvy?Děkuji za odpověď.

Odpovědi na dotaz

Re: Výpověď neexkluzivní smlouvy s RK

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a okolí. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Výpověď neexkluzivní smlouvy s RK

Dobrý den, jak bylo již zmíněno, výpověď může být měsíc. Nicméně je třeba smlouvu vidět a důkladněji pročíst, zda nevyplývají nějaké sankce a jaký je vlastně důvod zrušení smlouvy... Na jednoduchý dotaz často není jednoznačná odpověď.

Re: Výpověď neexkluzivní smlouvy s RK

DOBRÝ DEN, NA ZÁKLADĚ LEGISLATIVY JE TO JEDEN KALENDÁŘNÍ MĚSÍC. NICMÉNĚ VŽDY JE TŘEBA POSOUDIT KONKRÉTNÍ DOKUMENT, KTERÝ JSTE PODEPSALI A POSOUDIT ZEJMÉNA PLATNOST USTANOVENÍ UVEDENÝCH VE SMLOUVĚ. DOPORUČUJI PORADIT S E S PRÁVNÍKEM, ABYSTE MĚLI VŠE V POŘÁDKU A MOHLI POKRAČOVAT V PRODEJI.

Re: Výpověď neexkluzivní smlouvy s RK

Dobrý den, jestli že máte neexkluzivní smlouvu tak by bylo dobré jí samozřejmě vidět než se udělá závěr ale hlavně daná realitní kancelář v podstatě nemá právo na nic (je to jen nutnost vyplívající ze zákona), dále jak píše kolegyně je to v rozporu se zákonem a za uzavírání neplatných smluv hrozí sankce.

Re: Výpověď neexkluzivní smlouvy s RK

Dobrý den, pro případné čtenáře poradny si úvahu dovolím rozvinout otázkou. A to, zda smlouva o zprostředkování, která patří mezi smlouvy spotřebitelské, na dobu neurčitou je vůbec přípustná? Například, zda není v rozporu s dobrými mravy. Ne náhodou legislativci u smlouvy exkluzívní mají za to, že tato hranice je šest měsíců. Analogii bych viděla i pro smlouvy nevýhradní. Proto k položenému dotazu dovozuji, zda Vámi uzavřená zprostředkovatelská smlouva neosahuje ujednání, na které by v případě sporu nebyl brán zřetel.

Re: Výpověď neexkluzivní smlouvy s RK

Dobrý den. Podle § 18 zákona o realitním zprostředkování může výpovědní lhůta trvat max. 1 měsíc. Pěkný den.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY