Odstoupení od prodeje nemovitosti

Odstoupení od prodeje nemovitosti

12.06.2022

Dobrý den,rozmyslela jsem si před podpisem smlouvy prodej bytu a RK mi nyní vyhrožuje soudním jednáním a požaduje úhradu 3% ceny bytu jako ušlý zisk. S RK jsem nikdy nepodepsala žádnou smlouvu. Všechna jednání probíhala ústně, telefonicky, příp. emailem. Byl mi zaslán návrh smlouvy, ke kterému jsem se vyjádřila, ale nikde se nezmiňuji, že smlouvu podepíši a kdy. RK na mne vyvíjela tlak a nyní mi dokonce vyhrožuje soudy, že odmítám smlouvu, ve které je výslovně napsáno, že ji podepisujeme "svobodně", "nikoli v tísni" podepsat. Je tento postup RK správný? Můj podpis by tedy byl jen formalita? Může mě RK k podpisu smlouvy pomocí výhružek nutit? Děkuji za odpověď. S pozdravem A. Tomášková

Odpovědi na dotaz

Re: Odstoupení od prodeje nemovitosti

Dobrý den, v podstatě realitní zákon říká, že smlouva musí být písemná. Pokud jste nic nepodepsala, nemáte se čeho bát. Nicméně na takové jednání bych upozornil patřičné úřady.

Re: Odstoupení od prodeje nemovitosti

Dobrý den v žádném případě Vám nemůže RK vyhrožovat je to trestuhodné radím podat si stížnost na Ministerstvo pro místní rozvoj ta má na starost realitní trh.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY