Smlouva o výstavbě

Smlouva o výstavbě se v současné době nejčastějí uzavírá při příležitosti realizace půdní nástavby či vestavby v bytovém domě. Je to z toho důvodu, že prodat půdní prostor ve většině případů nelze. Půdní prostor je většinou společný prostor v domě a není vymezen jako jednotka, se kterou by šlo jednoduše nakládat.

Smlouva o výstavbě

Půdní prostor v bytových domech většinou nelze prodat, jelikož není vymezen jako jednotka, ale jako společný prostor.

Smlouva o výstavbě se tedy nejčastěji uzavírá mezi stavebníkem (stavbní firma, investor nebo developer) a vlastníkem předmětné nemovitosti (SVJ, bytové družstvo, případně s.r.o. či a.s.). Součástí smlouvy o výstavbě je budoucí vymezení nově vzniklých bytových jednotek, které dosud nebyly vymyzeny, avšak do budoucna se s tímto počítá (prohlášení vlastníka). Vzor smlouvy o výstavbě k nahlédnutí naleznete zde.


Články na blogu ta téma Smlouva o výstavbě

Nejnovější dotazy z oblasti: Smlouva o výstavbě

Společné prostory SVJ - půda - smlouva o výstavbě

08.01.2022

Dobrý den, v nejvyšším podlaží našeho domu byl půdní byt s nízkými stropy a s výměrou 95,7 m2. Nový majitel tento byt zvětšuje odbouráním stropů směrem ke hřebeni střechy, odbouráním příček do stran (půdní prostor) a vybudováním dalšího podlaží nad tímto bytem s přesahem nad společnou chodbu a schodiště. Celková plocha zrekonstruovaného bytu se tak zvětší na 155 m2. Tím se změní spoluvlastnické podíly a jeho 17 % naroste na 25 %. Smlouvu o výstavbě jsme mu nepodepsali, se změnou spoluvlastnických podílů v domě nikdo nesouhlasí. Prosím, napište mi, jak postupovat. Děkuji za…

Půdní prostor

06.10.2014

Jako družstvo chceme prodat půdu (300 m2) v Praze Libni, která je na katastru v prohlášení vlastníka vedena jako společný prostor. Zajímalo by mě, pokud se zájemcem nyní uzavřeme smlouvu o výstavbě a následně budeme převádět byty do bytového spoluvlastnictví, jaký je zájem o tento druh nemovitostí, zda půdu v pátém nadzemním podlaží lze prodat rychle, jaký vliv má cena a zda je uvedené vůbec řešitelné do konce roku 2014. ZAJÍMÁ MĚ TEDY TRH, VE KTERÉM SE NEVYZNÁM.

JAK NA SMLOUVOU O VÝSTAVBĚ?

Oslovte realitního makléře, který se postará o vše za vás.

Projděte si nabídky s hodnocením a vyberte si toho správného.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

JAK NA SMLOUVOU O VÝSTAVBĚ?

Oslovte realitního makléře, který se postará o vše za vás.

Projděte si nabídky s hodnocením a vyberte si toho správného.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY