Rozdělení pozemku - orná půda

Rozdělení pozemku - orná půda

26.03.2022

Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu, podala jsem žádost na stavební úřad o rozdělení pozemku na dvě části(celý pozemek je orná půda) a odpověděli mi, že mám doplnit k oběma pozemkům přístupovou cestu z veřejné komunikace. Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli jsou opravdu nutné přístupové cesty, když se nejedná o stavební pozemek,ale jedná se o pozemek - ornou půdu, který je uprostřed polí? Předem moc děkuju za odpověď.

Odpovědi na dotaz

Re: Rozdělení pozemku - orná půda

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a okolí. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Rozdělení pozemku - orná půda

Dobrý den, záleží na tom, proč rozdělujete pozemky, na které není oficiální přístup. Zda by nestačilo daný pozemek někomu darovat. Existující pozemek nemusí mít přístup, ale nově vzniklý pravděpodobně ano. Je to spíše dotaz na geodeta. I když se mi stalo, že jsem prodávala stavební pozemek, který nechal syn oddělit od pozemku rodičů a geodet jim nezajistil oficiální přístup, byla tam soukromá přístupová cesta, která nám prodej zkomplikovala, přístup se zajišťoval přes rodiče, takže z toho by mi vyplývalo, že oddělený pozemky mít přístup nemusí, ale... zavolejte geodetovi a on. vám jistě poradí, jak na to nejlépe, abyste docílili kýženého výsledku. Ing. Andrea Kohoutová

Re: Rozdělení pozemku - orná půda

Dobrý den, záleží na důvodu rozdělení. Pokud je důvodem prodej, je nejjednodušší rozdělit v kupní smlouvě.

Re: Rozdělení pozemku - orná půda

Dobrý den, můžete třeba zřídit věcně břemeno chůze jízdy přes pozemek souseda.

Re: Rozdělení pozemku - orná půda

Dobrý den. Bez přístupové cesty nelze užívat žádný pozemek ani ten zemědělský, nebudete-li mít na oba pozemky přístup, stavební úřad Vám nedá souhlas s rozdělením.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY