příjezdova cesta k trvalému bydlišti

příjezdova cesta k trvalému bydlišti

14.05.2017

Koupila jsem chalupu s popisným číslem k trvalému bydlení. Bylo nám řečeno, že příjezdová cesta je upravovaná. Podle katastru je uvedeno, že jsou tu dvě příjezdové cesty , ale žádná není průjezdná. Cestu , kterou používáme patří jiné obci pod kterou nepatříme, ale katastrem uvedená. Druhá cesta je obce , pod kterou patříme je zdemolovaná neudržováním. Bohužel bydlíme na samotě, platíme daně a odpadky, jsem v invalidním důchodě s neprůjezdnou cestou pro hasiče, sanitku, poštu, odvoz odpadku....S oběma starosty není žádná rozumná domluva a zůstali jsme bez pomoci. Jejich odpověd je Nejsou lidi a peníze....Můžete mi poradit k dalšímu kroku ..

Odpovědi na dotaz

Re: příjezdova cesta k trvalému bydlišti

Dobrý den, jak píše pan Bulan. Podejte si žádost, kterou daná obec projedná na nejbližší radě a buď to Vám vyhoví, nebo ne. Pokud ne, tak se určitě obraťte na pravního zástupce, který bude zaměřen na tento druh práva. S pozdravem Hlavatý.

Re: příjezdova cesta k trvalému bydlišti

Dobrý den. Obec, jako vlastník komunikace, je povinna ji udržovat ve stavu, k jakému je určena. V případě trvalého pobytu ji musí i prohrnovat v zimním období. Ve Vašem případě bych se nejdříve snažil o domluvu se zastupitelstvem obce na veřejném jednání, (napište si žádost o opravu obecní komunikace), a v případě, že se nedomůžete nápravy, obraťte se na advokáta, který Vám pomůže.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY