Rozdělení RD po rozvodu manželství

Rozdělení RD po rozvodu manželství

03.12.2017

Dobrý den, jsem 19 let rozvedena, s bývalým manželem jsme postavili RD ve společném vlastnictví. Po rozvodu jsme v domě zustali bydlet oba, každý v jedné bytové jednotce - v odděleném patře. Máme společnou pudu,suterén, který obsahuje garáž, kotelnu, prádelnu. Po letech dohadu nemám nyní přístup na pudu, vchod je pouze přes byt bývalého manžela. Garáž používa také on. Antenu na televizi si na střechu nemohu přidělat, protože mě tam nepustí. Naše vztahy se vyostřují, není s ním žádná domluva. Na co mám právo, když vlastníme každý nedělitelnou polovinu RD? Děkuji, Milena Lipenská.

Odpovědi na dotaz

Re: Rozdělení RD po rozvodu manželství

Dobrý den, pokud jste se v jiném dokumentu nedohodli, co kdo bude užívat, tak oba teoreticky vlastníte polovinu každé "cihly". Tedy i střechy, půdy, garáže a manžel nemá právo vám v tom bránit. Pokud není možná dohoda s ním, obraťte se na advokáta. Přeji hodně štěstí, s pozdravem, Mgr. Radek Pavlíček.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím