smlouva o zprostředkování platnost

smlouva o zprostředkování platnost

04.02.2018

Dobrý den. Je smlouva platná,jestliže chybí datum podpisu. Děkuji

Odpovědi na dotaz

Re: smlouva o zprostředkování platnost

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: smlouva o zprostředkování platnost

Dobrý den, nicméně většina smluv má v sobě větičku, že smlouva je platná dnem jejího podpisu - tudíž logicky by měla být vyznačena tímto datem, ale pokud jsou svědci, že byla podepsaná určitého dne, pak je platná dnem podpisu. :-) Doporučuji řešit jak psala paní Křivanová většina RK se chce slušně domluvit a nechtějí lidem dělat potíže. (Aspoň já v to věřím)

Re: smlouva o zprostředkování platnost

Dobrý den, pokud stále máte zájem o spolupráci s rk, se kterou jste uzavřel/la zprostředkovatelskou smlouvu, společně datum doplňte a prodejte. Jestliže chcete spolupráci ukončit, vypovězte smlouvu a není nutné se dohadovat, zda smlouva bez data je nebo není platná.

Re: smlouva o zprostředkování platnost

Dobrý den, smlouva dle NOZ platná není. S pozdravem

Re: smlouva o zprostředkování platnost

Dobrý den, Vaše otázka je hodně všeobecná. Záleží na tom, o jakou smlouvu se jedná - v každém případě je to chyba - zvláště, pokud se některé z ustanovení smlouvy odvolává na datum podpisu, tady by následně mohl vzniknout problém . Např. co se týká zprostředkovatelské smlouvy - pokud došlo k podepsání smlouvy mimo obvyklé prostory rk, což musí být ve smlouvě také uvedeno, máte zákonnou lhůtu na odstoupení od smlouvy (14 dnů od podpisu smlouvy) - zde je tedy uvedení data nezbytné. Na druhou stranu, viděla jsem i mnoho kupních smluv nebo zástavních smluv, které prošly katastrem a datum uvedené není, tudíž o neplatnosti se bavit nelze. V každém případě, jedná se o chybu a měla by být odstraněna. Tudíž, doporučuji se sejít s druhou stranou a datum doplnit.

Re: smlouva o zprostředkování platnost

Dobrý den, dle NOZ je smlouva neplatná, jelikož neobsahuje všechny povinné náležitosti. Přeji hezký den.

Re: smlouva o zprostředkování platnost

Dobrý den. Každá smlouva musí plnit náležitosti, dané NOZ. Jestliže tam není uvedeno datum podpisu, platná není.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY