Souhlas se stavbou

Souhlas se stavbou

09.06.2016

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli jako majitel sousedního pozemku nemám možnost nějak zasáhnout do sousední stavby. Jedná se o to že pod naší zahradou je ve svahu pozemek kde majitel chce postavit nízkopodlažní dům, začal bagrovat díru nakolik vzhledem ke svahu to bude asi 2,5m zapuštěné. jako majitel sousedního pozemku i když od plotu je to 3m bych měl přeci nějak se stavbou souhlasit. Nebo ne? Jsou na to nějaké zákony? Co když tam postaví panelák a zakryje celý výhled kvůli kterému jsem pozemek kupoval? Neměl jsem být jako soused přivolán ke stavebnímu řízení?

Odpovědi na dotaz

Re: Souhlas se stavbou

Souhlas s paní Kopeckou. Nahlédněte na stavebním úřadě, co se bude vůbec stavět.

Re: Souhlas se stavbou

Dobrý den stavba jako taková musí dodržet vzdálenost od hranice pozemku dle nového stavebního zákona a to stavba s okny min. 3,5m a stavba bez oken 2m. V případě,že by stavba měla více nadzemních podlaží a stínila by na vedlejší pozemek pak máte možnost se vyjádřit ke stavebnímu povolení. Jinak nemáte nárok jakkoliv zasahovat pokud je dodrženo stavební povolení. Do toho máte možnost nahlédnout na stavebním úřadě za poplatek.

Re: Souhlas se stavbou

Dobrý den, pokud se pozemek nachází v zástavbě rodinných domů, tak věřím že pozemek bude určen pouze k výstavbě RD. Minimální vzdálenost od hranice pozemku je 2m, takže 2,5m je v pořádku. Jako majitel sousedního pozemku obdržíte od stavebníka situační výkres, který budete podepisova a svýn podpisem souhlasite s umístěním stavby na pozemku (pokud se již nestalo). Pokud se ještě tak nestalo, stavebník nemá ještě vydáné stavební povolení a může začít maximálně s přípravnými prácemi.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY