zprostředkovatelská smlouva

zprostředkovatelská smlouva

07.04.2016

Dobrý den,mám před sebou nevýhradní zpr.smlouvu a dost dobře nerozumím &2454 ,chci se zeptat jestli z paragrafu vyplývá,že zprostředkovatel má na provizi nárok i když k prodeji nedojde? A smlouva zanikne výpovědí děkuji Boučková

Odpovědi na dotaz

Re: zprostředkovatelská smlouva

§ 2454 Právu zprostředkovatele na provizi není na újmu, byla-li smlouva, k níž se vztahovala činnost zprostředkovatele, uzavřena nebo splněna až po zániku závazku ze zprostředkovatelské smlouvy. to znamená, že by musel být obchod rozjednaný, RK by měla předložit kupujícího který má v úmyslu nemovitost zakoupit. jestliže k ničemu takovému nedošlo má RK nárok pouze za inzerci a doložené náklady spojené s prodejem nikoliv na plnou provizi.

Re: zprostředkovatelská smlouva

Dobrý den. Zákonodárce tímto § má na mysli situaci, kdy smlouva skončí uplynutím sjednané doby a obchod je již RK rozjednán a bude dokončen po uplynutí platnosti smlouvy o zprostředkování.V takovém případě má RK právo na provizi. Jinak samozřejmě zprostředkovatel na provizi v případě, že k prodeji nedojde, nemá.
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím