Zprostředkovatelská smlouva - odstoupení

Zprostředkovatelská smlouva - odstoupení

16.12.2014

Dobry den, chtel bych poradit ohledne smlouvy zprostredkovani. Podepsali jsme smlouvu o zprostredkovani, kde neni klauzule odstoupeni od smlouvy. Je zde pouze uvedeno, ze v pripade neuskutecneni prodeje ze strany prodejce nebo zprostredkovatele se zaloha vraci. Bohuzel jsme byli klamani ze strany realitni maklere ohledne pristupu pozemku. Dekuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Zprostředkovatelská smlouva - odstoupení

úplně nerozumím, co a komu jste hradil na základě zprostředkovatelské smlouvy. Chtělo by to smlouvu vidět a dá se pak reálně pomoci

Re: Zprostředkovatelská smlouva - odstoupení

Z dotazu jsem pochopil že se jedná o REZERVAČNÍ SMLOUVU, kterou jste podepsal jako kupující, nikoli ZPEROSTŘEDKOVATELSKOU SMLOUVU kterou uzavírá s realitním makléřem prodávající. Pokud je to tak a smlouva neobsahuje podmínky odstoupení, řídí se občanským zákoníkem. Doporučoval bych Vám poradit se se zkušeným makléřem, který pracuje s poptávkami. na tomto webu jich naleznete dost. Obeznámit ho s celou situací a smlouvou, kterou jste podepsal. Je možné, že najde způsob vyřešení přístupu na pozemek a pokud ne pomůže Vám nejen s ukončením smlouvy ale také s nalezením a bezpečným nákupem jiné nemovitosti dle vašeho požadavku.

Re: Zprostředkovatelská smlouva - odstoupení

Dobrý den, odstoupit lze od jakékoliv smlouvy, měla by být písemná a měl by být uvedený důvod, proč chcete odstoupit, popř. žádost o vrácení rezervačního poplatku a zaštete doporučeně do realitní kanceláře. Majitel nebo makléř realitní kanceláře by se s Vámi měli spojit a o celé situaci by jste měli jednat, nejlépe osobně, jestli to nemáte daleko. Pokud by nastali jakékoliv potíže s komunikací, či jiné problémy, doporučuji se smlouvou navštívit právníka, který Vám rád pomůže. Vždy je ale lepší se snažit dohodnout, bojem se toho moc řešit nedá a soudní cestou je to běh na dlouhou trať. Hodně štěstí

Re: Zprostředkovatelská smlouva - odstoupení

Dobrý den, od jakékoliv smlouvy lze odstoupit. U rezervační smlouvy jste předpokládám podepsal něco ve smyslu, když odstoupíte vy, propadá rezervační záloha RK což může být problém. Jak velké a zásadní je vaše tvrzení ohledně "lhaní" makléře posoudí pouze a jen právník. Nicméně doporučuji se domluvit a písemně poslat výpověď odstoupení s udaním důvodů které Vás k tomu vedou. Nicméně ve světe nejen realit, ale i půjček je to na denním pořádku. Lidi podepíši něco co mnohdy má smysl pouze pro jednu stranu, ale proč? Proč se nikdy nikdo neporadí, proč když někdo kupuje nemovitost v hodnotě obvykle celoživotních úspor nebo doživotní hypotéky neinvestujete pár drobných do odborníka? Pak dochází k podobným případům. Můžu Vám jen popřát štěstí, protože to jednoduché pravděpodobně nebude.

Re: Zprostředkovatelská smlouva - odstoupení

Zprostředkovatelskou smlouvu má prodávající s realitní kanceláří či realitním makléřem, Vy mluvíte zřejmě o smlouvě rezervační, na kterou jste zaplatili rezervační zálohu a nyní jste zjistili nedostatky např. v přístutpu na pozemek. Pokud v rezervační smlouvě není lhůta pro odstoupení od smlouvy, řídí se občanským zákoníkem. Co se týká přístupu na pozemek je nutné zjistit konkrétní situaci, zda je po obecní komunikaci, pokud je příjezdová komunikace ve vlastnictví někoho jiného, mělo by na tomto pozemku v katastru nemovitostí na LV být věcné břemeno přístupu či příjezdu na tento pozemek, ale chtělo by to znát konkrétní případ.

Re: Zprostředkovatelská smlouva - odstoupení

Ve zprostředkovatelské smlouvě by měly být vypsány možnosti vypovězení smlouvy jak ze strany realitní kanceláře tak z vaší strany. Pokud chcete pomoci, přepošlete mi smlouvu na můj email, zjistím, co by se v této věci dalo dělat.

Re: Zprostředkovatelská smlouva - odstoupení

Dobrý den,dle Vašeho dotazu...v rezervační smlouvě se zpravidla dává ujednání, které jste poznamenal - v případě neuskutečnění prodeje ze strany ...., doporučuji pokud je takovýto stav, že se cítíte oklamáni předešlými informacemi, vyžádat si co nejdříve společnou schůzku s danou rk a především majiteli dané nemovitosti , kde by jste se společně pokusili najít řešení.... Pokud ne, obrátit se na právníka k projednání možností . Přeji hodně štěstí.

Re: Zprostředkovatelská smlouva - odstoupení

Tak klamné informace jsou důvod pro odstoupení. Ovšem řešte to písemně a s právníkem.

20.12.2014

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY