Cena domu

Cena domu

28.01.2016

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda makléř každé RK při prodeji domu vychází vždy z nějakého posudku o technickém stavu nemovitosti. Vím, že cena odhadní a prodejní se liší, ale zajímalo by mně, zda makléř opravdu vychází z nějakého posudku o technickém stavu nemovitosti a neřídí se jenom "tržní analýzou"v dané lokalitě. A když napíše o nemovitosti "stav dobrý", má toto tvrzení nějak a něčím podloženo? Děkuji za odpověď.

Odpovědi na dotaz

Re: Cena domu

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Cena domu

Dobrý den, většina realitních software nabíz na výběr novostavba, dobrý, k rekonstruki, po rekonstrukci. Makléř dle svého vědomí a svědomí nastaví označení. To znamená, je to subjektivní a rozhodující je pro Vás osobní návštěva nemovisti. K ceně makléř ve většině případů dospěje porovnáním nemovitost v lokalitě. To znamená, je tržní.

Re: Cena domu

Posouzení technického stavu objektu vyhotovujeme v případě, že se jedná o atypickou stavbu, budovu vykazující vady nebo všude tam, kde lze očekávat skryté závady, tzn. stavby trvale neobývané, dlouhodobě opuštěné nebo vykazující viditelné vady (praskliny). Cenová analýza a technický posudek, Průkaz energetické náročnosti budovy a projekt na získání dotace k rekonstrukcím budovy jsou služby zpoplatněné. Písemně zpracované ocenění podle vyhlášky MF nebo posudek tržní hodnoty nemovitosti jsou též zpoplatněné služby. ZDARMA vyhotoví většina realitních makléřů odhad TRŽNÍ ceny v rozmezí minimální a maximální očekávané PRODEJNÍ ceny nemovitosti. Ve veřejné inzerci se objevuje cena na níž se prodávající s makléřem dohodli. vyjádření o technickém stavu objektu většinou vychází ze zběžné obhlídky a zkušenosti makléře....

Re: Cena domu

Dobrý den, makléř se řídí několika cenami. Na prvním místě alespoň u mě je opravdu tržní analýza v dané loklitě, ta je však zavádějící, jelikož nemovitosti se prodávají za rozdílné ceny, jelikož jsou rozdíly i v ulicích nejsou všechny domy v daném městě nebo vesnici stejně drahé. Dům se může nacházet blíže řeky, klient si může říci: "A co když píjde povodeň" tato nemovitost bud jistě prodejná za nižší cenu, než stejný dům třeba v centru, nebo na okraji s nádherným výhledem na hory .... Tržní cena je také zavádějící z jiného hlediska: Většina prodávajících si nemovitost nedhodnotí - chce ji prodat čím jak nejdráž. Tudíž cena, která je uvedena v nabídce a většinou se podle ní připravuje tržní analýza, nebývá totožná s cenou, za kterou se nemovitost prodá. Další ukazatel je cenová mapa a samozřejmě stav nemovitosti, který by měl šikovný makléř rozhodně brát v potaz.

Re: Cena domu

Dobrý den. Toto se dá snadno v rámci pár tisíci korun řešit zároveň s průkazem energetické náročnosti budovy (dále jen PENB). Ze zákona je povinnost mít PENB vypracovaný už při prodeji nemovitosti. A pokud si PENB necháte vyhotovit u profesionálu za pár tisíc korun k PENB, Vám vypracují i technickou zprávu o nemovité věci. Což je pro majitele velká výhoda, např. při pozdějších reklamacích skrytých vad. S pozdravem Milan Krucký, dumrealit.cz

Re: Cena domu

Na tuto otázku není jednoduché odpověď. Správný makléř nestřílí cenu nemovitosti od boku. Udělá si porovnání ceny s prodanými nem. nabízenými nem. stav nem. a jiné faktory. Není to jednoduché.

Re: Cena domu

Dobrý den. Naše kancelář ERA Reality Domov při stanovení prodejní ceny zohledňuje všechna stavebně-technická i právní hlediska a na základě těchto poznatků pomocí STA (srovnávací tržní analýza) stanový reálnou prodejní cenu. Ke správnému určení prodejní ceny ještě využíváme interní statistické údaje o nemovitostech, které byly prodány v okolí.

Re: Cena domu

Dobrý den, při stanovení prodejní ceny nemovitosti se, jak uváděli kolegové v předešlých odpovědích, bere v potaz nejen tržní hodnota nemovitosti, ale také ostatní faktory, mezi něž patří určitě i technický stav nemovitosti. Jeho odborné posouzení však náleží specialistům, kteří jsou schopni zhotovit odborný posudek - je to však spíše záležitost strany kupující (osobně to vřele doporučuji) před uzavřením rezervační/kupní smlouvy. Existují desítky firem, kteří Vám za poměrně nevelký obnos prověří technický stav i se závěrečnou zprávou a doporučením/nedoporučením případných oprav.

03.02.2016

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY