Daň u garáže

Daň u garáže

11.05.2016

Vlastníme byt a zahradu a za obě nemovitosti platíme 1x ročně povinně daň z nemovitosti. Nyní jsme si koupili garáž. Bohužel si již nepamatuji postup, zda a kde koupi hlásit či nehlásit a zda se garáž (když je to nebytový prostor), také musí někde zdaňovat. A pokud je to povinnost, zda ji musíme na FÚ nahlásit dodatečně/zpětně ihned po koupi a nebo stačí až se půjde podávat daňové přiznání. Předem moc děkuji za odpovědi a rady. Nehasilová

Odpovědi na dotaz

Re: Daň u garáže

Dobrý den, ohledně garáže tj. věc nemovitá .. se také platí daň z nemovitosti, kdy Vám doporučuji si pořídit výpis z listu vlastnictví všech Vašich nemovitostí a osobně zajít na místně příslušný finanční úřad, kde Vám nejen rádi vše vysvětlí, ale také se vše rovnou překontroluje. Hezký den René Treu

Re: Daň u garáže

Dobrý den, nicméně daň z převodu nemovitosti je třeba uhradit do 3 měsíců od nabytí práva na katastru. Jinak jak je psáno již výše, daň z vlastnictví nemovitosti stačí podat do konce ledna 2017.

Re: Daň u garáže

Dobrý den, do konce ledna 2016 je nutné podat přiznání k dani z nemovitosti. S pozdravem

Re: Daň u garáže

Dobrý den přesně jak Vám radí p.kolega Bulan.

Re: Daň u garáže

Dobrý den, je třeba podat přiznání k dani z nabytí nemovitostí na příslušném FÚ dle trvalého pobytu.

Re: Daň u garáže

Nejjednodušší a nejlevnější cesta je, vzít si kupní smlouvu, výpis z listu vlastnictví všech Vašich nemovitostí a osobně si v úřední den zajít na místně příslušný finanční úřad. Nemusíte se bát, pracovnice úřadu Vám určitě rády pomohou, vysvětlí a pomohou i s vyplněním daň. přiznání. Pokud jste překročila lhůtu pro zaplacení, není to žádná tragédie, platí se něco málo na úroku z prodlení. Výpis z LV pořídíte i na každé poště.

Re: Daň u garáže

Dobrý den. Daň z nemovitosti musíte platit i za garáž. Postupujte takto. Jestliže jste koupili garáž v roce 2015, tak jste měli do konce ledna 2016 podat na F.Ú. daňové přiznání. Poté by Vám již na rok 2016 přišla složenka. V případě, že jste koupili garáž v roce 2016, tak máte čas na podání D.P. do ledna 2017 a poté Vám již také bude každoročně chodit složenka.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY