Dotaz na volbu předsedy SVJ na kterého je vyhlášena exekuce

Dotaz na volbu předsedy SVJ na kterého je vyhlášena exekuce

06.01.2018

Dobrý den vážení, chtěl bych se vás zeptat zda si může naše SVJ zvolit za nového předsedu SVJ (ten stávající odstupuje) člověka - majitele bytu a člena SVJ, který je v exekuci, je na něj vedena exekuce a za několik málo dnů bude probíhat prodej jeho bytu (který má v osobním vlastnictví a je členem našeho SVJ)? Dále bych se chtěl také zeptat jestli může být zvolen do výboru SVJ (předseda, místopředseda a člen SVJ) člověk, který sice vlastní byt, ale pronajímá ho někomu jinému a sám vlastník tohoto bytu bydlí úplně někde jinde (jiné místo, město ....). S pozdravem a přáním hezkého víkendu Petr

Odpovědi na dotaz

Re: Dotaz na volbu předsedy SVJ na kterého je vyhlášena exekuce

Dobrý den. V tuto chvíli sice ano , ale nebyla by to dobrá volba , neboť prodejem bytu přijde i o členství v SVJ a nebude moci být ani předsedou , tudíž by jste museli volit nového. Předsedou může být pouze vlastník bytu , tedy člen SVJ. Zda byt skutečně užívá nemá na volbu vliv.

Re: Dotaz na volbu předsedy SVJ na kterého je vyhlášena exekuce

Dobrý den. Odpověď na první i druhou otázku je ano. Můžte si tyto lidi za SVJ zvolit. Zda to je dobrá volba je otázka pro členy SVJ!

Re: Dotaz na volbu předsedy SVJ na kterého je vyhlášena exekuce

Každý vlastník bytu může s bytem nakládat dle svého. To, že byt pronajímá, nemá vůbec na nic vliv, ani ho to nijak v ničem neomezuje. SVJ mu ani nemůže nařídit, aby byl nepronajímal, ale sám ho užíval. Ale jestli toho člověka zvolí SVJ za předsedu, záleží jen na vůli jednotlivých osob, které budou hlasovat a zřejmě na názoru každého jednotlivce, který na voleného člověka osobně má.

03.02.2018

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY