Hlavní kroky při prodeji nemovitosti

Hlavní kroky při prodeji nemovitosti

01.01.2014

Dobrý den, zajímalo by mě, jak se postupuje při prodeji nemovitosti krok za krokem. Tzn. jaké jsou nutné kroky ke zdárnému a bezpečnému prodeji nemovitosti včetně převodu na katastru? Děkuji, Hron.

Odpovědi na dotaz

Re: Hlavní kroky při prodeji nemovitosti

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Hlavní kroky při prodeji nemovitosti

Dobrý den, v tomto konkrétním případě přichází v úvahu pouze jediná obchodnicky správná odpověď: "Domluvme si osobní setkání, na kterém Vám velmi rád představím možnosti a scénáře, jakými se dopracujeme k rychlému, bezpečnému a co nejvýhodnějšímu prodeji nemovitosti." Hezký zbytek dne.

Re: Hlavní kroky při prodeji nemovitosti

Jednoduché osnova prodeje: Nemovitost zainzerujete, najdete vhodného kupce, zabezpečíte si u advokátní kanceláře smlouvy, advokátní úschovu, po odsouhlasení smluv a jejich stvrzení kupující vyplatí kupní cenu do úschovy, zabezpečíte převod nemovitosti na katastru, po dokončení převodu nebo v průběhu podání advokát vyplatí kupní cenu z advokátní úschovy včetně uhrazení daně z převodu, odevzdáte nemovitost novému majiteli, vyřešíte další náležitosti jako je přepsání médii, odhlášení z pobytu a další.

Re: Hlavní kroky při prodeji nemovitosti

Dobrý den, jak již píší kolegové, není možné uvést přesný postup, jak prodat nemovitost. Každý případ se liší, někdo potřebuje prodat rychle, někdo chce získat maximální možnou částku, někdo má špatné zkušenosti, někdo prodává již několikátou nemovitost atd. Nemohu se ubránit dojmu, že Váš dotaz spěje spíše k tomu, jak obejít realitního makléře a udělat si to sám počesku. Bohužel, zkušenosti a znalosti z realitních obchodů nelze nabýt jednoduchým návodem, ona ta práce není zase tak jednoduchá. Jde ve většině případů o milionové částky, možná o největší finanční obnos, který normální člověk v životě vidí. To už stojí za to najmout si profesionála a projít vším tím bez problémů, nemyslíte?

Re: Hlavní kroky při prodeji nemovitosti

Dobrý den,v první řadě je prodej o tom že si nejdříve prohlídnu danou nemovitost a dohodnu se s klientem na tom jakou on má představu o ceně,po té mu představím tzv.kolečko naší spoluráce, inzerci a je jedno v jakém vlastnictví je nemovitost,veškeré základní informace Vám makléř dá na osobní schůzce a po celou dobu prodeje je tady pro Vás až po přepis a převod včetně vyřízení daňového přiznání na příslušném finančním úřadě.

Re: Hlavní kroky při prodeji nemovitosti

Dobrý den,v první řadě je prodej o inzerci a je jedno v jakém vlastnictví je nemovitost,veškeré základní informace Vám makléř dá na osobní schůzce a po celou dobu prodeje je tady pro Vás až po přepis a převod včetně vyřízení daňového přiznání na příslušném finančním úřadě pokud je nemovitost v OV.

Re: Hlavní kroky při prodeji nemovitosti

Dobrý den. Záleží na typu vlastnictví, zda prodáváte nemovitost v osobním, nebo družstevním vlastnictví. Nejvhodnější je nalézt vhodného makléře, který celý případ vyřeší za Vás a v součinnosti s Vámi a během celého případu Vás o všech krocích bude informovat. Před zahájením případu by Vás měl o osnově prodeje informovat v každém případě.

Re: Hlavní kroky při prodeji nemovitosti

Záleží jakou nemovitost prodáváte v jakém vlastnictví nemovitost je. Doporučuji zajistit si schopného makléře, který vás celým prodejním procesem provede. Není to jen o kupních smlouvách a vkladu, jak si mnozí prodávající myslí.

Re: Hlavní kroky při prodeji nemovitosti

Každý jsme odborníkem v jiném oboru. Malíř si může vytrhnout zub a zubař si může vymalovyt byt. Ne každé vytržení zubů ale proběhne hladce, a ne každá vymalovaná zeď, pak nebude mít čmouhy. Stejně tak si vy můžete prodat nemovitost sám, ale i když budete znát správný postup, tak vám to dobrý výsledek nezajisti. Kdyby tomu tak bylo, nebyli by horší a lepší makléři :o).

24.03.2015

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY