ideální polovina domu

ideální polovina domu

01.05.2016

Mám ve spoluvlastnictví ideální polovinu domu podle závěti po matce. Není nijak rozdělen, vchod do domu je jeden a v závěti bylo určeno která plovina má být sestry a která moje. Sestra tam bydlí, já ne. Nyní chtějí přistavovat verandu a vyměnit část střechy nad svou částí bytu. To by mi nevadilo, ale verandu se mnou vůbec nekonzultovali a měla by být postavena tak, že já bych si nemohlal dost dobře udělat svůj vchod. Není rozdělen písemně ani pozemek kolem domu a okno mého bytu by bylo na jjeich pozemku,tak jak t vychází podle vnitřního rozdělení nemovitosti. Mohou si vůbwec oni bez konzultace a dovolení se mnou takto počínat? Myslím že musí k tomu musí mít můj souhlas a já zase jejich pokud bych něco přistavovala. Vchod jsem chtěla zvlášť abych nemusela chodit přes jimi užívanou chodbu. Nevím ak se mám tedy zachovat abych nedopadla ještě hůř než teď. Mám totiž zadní polovinu domu část pozemku a stodolu určenou závětí,oni pak přední část a chlévy s garáží.

Odpovědi na dotaz

Re: ideální polovina domu

Dobrý den, tyto otázky jsou spíš na právníka. Ale tak či tak bez Vašeho souhlasu by neměli nic stavět. Ale rozhodně případné kroky konsultujte s právníkem.

Re: ideální polovina domu

Dobrý den v novém Občanském zákoníku probíhalo spousty změn jak v předkupním právu tak i v úpravě práv a povinností. Lépe se domluvit s právníkem.

Re: ideální polovina domu

Dobrý den. Souhlasím s kolegou, lépe vše řešit s právníkem. Nicméně, vy máte nemovitost v ideálním spoluvlastnictví a s výhradním právem užívání stanovené části domu. Bez Vašeho souhlasu, protože jste spoluvlastník ideální poloviny a to i pozemku, druhý spoluvlastník nemůže provádět žádné stavební práce na nemovitosti a ani na pozemku. Reagujte však rychle, protože by se mohlo stát, že po Vás bude druhý spoluvlastník požadovat úhradu polovinu nákladů, které ve společné nemovitosti investoval, i když bez Vašeho souhlasu.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY