Ideání polvina RD - náklady na rekonstrukci

Ideání polvina RD - náklady na rekonstrukci

09.04.2019

Dobrý den,

vlastním ideální polovinu RD. Druhý vlastník v důchodu bez prostředků. Jsou to 2 bytové jednotky a v té "mojí" jsem již investoval do oken, topení, klimatizace a podobně.

Mám souhlas druhého vlastníka s realizací opravy s podílem financování (100 : 0 %). Je dále zapotřebí oprava střechy, na kterou nemá finance a protože bydlí v přízemí, tak to neřeší. Nabídl jsem odkup s doživotním právem užívání, rozdělení - oboje neguje.

Lze smlouvou nějak ochránit při případném prodeji druhé poloviny? Jakým způsobem mohu požadovat spolufinancování oprav? Jak situaci, prosím, řešit?

Díky za odpověď,

Skála

Odpovědi na dotaz

Re: Ideání polvina RD - náklady na rekonstrukci

Dobrý den, pokud spoluvlastník vše neguje, bohužel je domluva složitá. Navíc Vašimi opravami a úpravami navíc zvyšujete hodnotu celé nemovitosti a tudíž i jeho půlky. Zajděte za advokátem, zkuste vymyslet strategii postupu

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY