Inspekce nemovitostí

Inspekce nemovitostí

13.04.2015

Dobrý den, pracuji jako certifikovaný inspektor nemovitostí. Jsem členem Asociace inspektorů nemovitostí. Působím v regionu Praha a okolí do 50 km. Může být má nabídka služeb zajímavá pro realitní makléře nebo jejich zákazníky? Děkuji za Váš názor a odpověď. Jaroslav Zima

Odpovědi na dotaz

Re: Inspekce nemovitostí

Dobrý den, děkuji za nabídku ... navázaného odborníka pro případ potřeb kupujícího, již dlouhodobě spolupracuji. Hezky den

Re: Inspekce nemovitostí

Dobrý den, v čem je služba jiná,než když si vezmu s sebou projektanta? Ve většině případů za zlomek ceny? Jak je to s garancí Vámi dodaného posudku, pokud se ukáže, že je tam závada, která v posudku nebyla? Děkuji

Re: Inspekce nemovitostí

Dobrý den, ráda Vás doporučím kupujícím, aby si případně mohli ověřit mnou a prodávajícími předkládané informace o technickém stavu nemovitosti. Děkuji Vám.

Re: Inspekce nemovitostí

Posouzení technického stavu nemovitosti doporučuji jak klientům poptávajícím (zájemcům o koupi), tak i majitelům (prodávající stranu posudek chrání před možnostmi nepříjemných reklamací v budoucnosti). Posouzení technického stavu u starších nemovitostí je součástí mé realitní služby (hradím ji ze své provize) u všech starších rodinných domů a bytových domů. Posudek na základě prohlídky nemovitosti vypracuje vždy autorizovaný inženýr pro pozemní stavitelství (ČKAIT) nebo příp. autorizovaný architekt (ČKA). Pro zajištění nestranné informovanosti obou smluvních stran (prodávajících i kupujících) zpracování posudku s popisem a fotodokumentací všem doporučuji i jako právní ochranu.

Re: Inspekce nemovitostí

Dobrý den, myslím si, že tuhle službu by někteří kupující mohli využít. Makléři by měli znát základní stavební a technické věci a umět si poradit (např. stavební úřad, ale pro kupující by to mohla být zajímavá služba.

Re: Inspekce nemovitostí

Dobrý den, služba je to zajímavá a pro někoho může být opravdu přínosná. Jako zákazník, bych ale určitě volila variantu, kde je písemný výstup a určitě s osobní prohlídkou nemovitosti, takže pro mě jsou varianty 1 a 2 zbytečné. Z pozice kupujícího - může obdržet zajímavé a důležité informace. Určitě bych ale řešila a objednala inspekci dříve, než při dolaďování kupní smlouvy - v této fázi již je nemovitost pro kupujícího zablokována a všechny strany již vynaložily čas i finanční prostředky na realizaci realitního obchodu. Dle mého názoru je pro kupujícího tato služba prospěšná, ale měl by ji využít hned na začátku - ve chvíli, kdy o nějaké nemovitost vážně uvažuje.

Re: Inspekce nemovitostí

Dobrý den, tato služba je moc výborná věc hlavně u dražších nemovitostí. Je vhodná jak pro prodávajícího, tak i pro kupujícího. Je to posudek stavu nemovitosti a pokud je vytvořen jsou chráněny obě strany jak kupující tak i prodávající. Vřele doporučuji.

Re: Inspekce nemovitostí

Dobrý den, Vaše služba je zajímavá pro kupující, nikoliv pro makléře. Zkušený makléř si o nemovitosti zjistí vše sám.

Re: Inspekce nemovitostí

Nemyslím si, že by Vaše služby makléř nepotřeboval. Naopak pokud makléř zahrne do svých služeb odbornou inspekci nemovitostí, pak je to jeho plus. Je pravda, že jedná o službu hlavně pro kupujícího, ale dobrý makléř může pracovat i pro kupujícího. V USA má každý kupující najatého svého makléře, tak, jako ho mají prodávající. Napsal jsem o tom i článek. Makléř nemůže být 100% odborníkem na všechno, proto může poskytovat nekteré služby ve spolupráci s odborníkem, například s Vámi. Ano, fajn nabídka, škoda, že Vás nemám blíže.

06.05.2015

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY