Jak spočítat m2 místnosti?

Jak spočítat m2 místnosti?

13.03.2018

FAQ

Odpovědi na dotaz

Re: Jak spočítat m2 místnosti?

Podlahová plocha vymezuje vnitřní líc svislých konstrukcí stěn včetně omítky. Do podlahové plochy místností se nezapočítávají nosné sloupy uprostřed místností, plochy dveřních a okenních ústupků. V místnostech se šikmými stropy (to jsou např. byty vestavěné v půdách domů) se do podlahové plochy nezapočítává plocha, kde je výška místnosti nižší než 1,2 m.

Obytnou plochou se rozumí součet podlahových ploch obytných místností. Kritérii pro obytnou místnost jsou plocha minimálně 8 m2, přímo větratelná, přímo osvětlená a určena k celoročnímu bydlení. Pokud byt tvoří jediná obytná místnost, je minimální plocha 16 m2.

Na realitním trhu se užívá také pojem užitná plocha. Užitná plocha bytu je součet ploch všech místností a to včetně místností vedlejších, které jsou užívány výhradně s bytem (např. balkony, terasy, chodby, komory atd.).

Více o tom, jak spočítat plochu, pojednává samostaný článek Jaký je rozdíl mezi užitnou, užitkovou, zastavěnou, podlahovou, obytnou či celkovou plochou?, který popisuje rozdíly mezi celkovou, obytnou, podlahovou, užitnou, užitkovou a zastavěnou plochou.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím