Jak zaplatit daň z nabytí nemovitosti?

Odpovědi na dotaz

Re: Jak zaplatit daň z nabytí nemovitosti?

Daň z nabytí nemovitosti je stanovena na 4 % z ceny nemovitosti. Platí vždy při každém úplatném převodu a platí ji nabyvatel. Pokud jste získali nemovitost převodem, resp. kupní smlouvou, tak do formuláře daňového přiznání vyplníte tzv. nabývací hodnotu nemovitosti. Daň z nabytí se neplatí u novostaveb.

Vyplníte formulář, v němž uvedete kupní cenu a cenu zjištěnou. Sami můžete zvolit, zda využijete směrnou hodnotu nebo zda si zadáte zpracování posudku od znalce z oboru oceňování nemovitostí. Platí vždy ta vyšší hodnota.

Termínem pro zaplacení daně z nabytí jsou 3 měsíce od provedení zápisu vlastnického práva do katastru nemovitostí (KN). Daň přiznáváte finančnímu úřadu v místě, kde se nemovitost nachází.

Formulář k podání daně z nabytí nemovitosti naleznete ZDE. Odkaz na samostatnou oblast v poradně, která pojednává o dani z nabytí, naleznete zde ZDE.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY