Lhůta k vystěhování je zpoplatněná?

Lhůta k vystěhování je zpoplatněná?

30.05.2016

Dobrý den, jsme nájemci, kteří 2 roky včas platili nájem v domě. Nyní k 1.6. 2016 nám končí pronájem a my jsme našli nové bydlení. Pronajímateli jsme tuto skutečnost oznámili. Chci se zeptat, zda během vystěhování, které proběhem cca v 1 týdnu, musíme zaplatit nájem za tyto dny, kdy zde budeme stěhovat? Pronajímatelka je nám chce strhnout z kauce. Ve smlouvě máme napsáno, cituji: Nájem končí uplynutím doby. Po skončení nájmu odevzdá nájemce pronajímateli předmět nájmu, nejpozději do 14-ti dnů od ukončení této smlouvy ve stavu, v jakém ho převzal, s přihlédnutím k obvyklému opotřebení. Pokud není třeba již za tyto dny platit, prosím o zákonné doklady k tomu, abychom mohli prokázat, že jsme v právu. Děkuji, Kocifajová B.

Odpovědi na dotaz

Re: Lhůta k vystěhování je zpoplatněná?

Dobrý den, nejsem si jist, zda Vám tu pomůže zákon, paní majitelka má Vaše peníze v hrsti. Pokud Vám něco strhna z kauce a Vy s tím nebudete souhlasit a bude to do 5tis, tak i když to nebude oprávněné jde pouze o přestupek a náklady na vymáhání by pro Vás byly nepřiměřené. Pokud se slušně nedohodnete, moc s tím asi nenaděláte. Bohužel v tomto případě vyhrává ten kdo má pevnější nervy a peníze v rukách. :-(

Re: Lhůta k vystěhování je zpoplatněná?

Čtrnáct dnů máte na vystěhování a pokud tak neučiníte má majitelka nárok na smluvní pokutu z prodlení.

Re: Lhůta k vystěhování je zpoplatněná?

Dobrý den. Je to jak píše kolega. Podmínky předání bytu a platbu za období užívání máte v nájemní smlouvě a z toho můžete vycházet. Nicméně nejlepší variantou je domluva s majitelkou. V případě, že Vám strhne peníze z kauce, těžko je z ní budete dostávat. Šlo by to pouze občansko-právní cestou a to by pro Vás bylo časově a i finančně nákladnější, než ztráta 14ti denního nájemného.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY