Nájemní smlouva - v zastoupení

Nájemní smlouva - v zastoupení

02.04.2018

Dobrý den. Chystáme se s manželem přestěhovat ze zahraničí zpět do České republiky. Vzhledem k vzdálenosti a dalším okolnostem není možné, abychom si některé věci zařídili dopředu, a to včetně pronájmu bytu. Je možné, aby za nás nájemní smlouvu uzavřela třetí osoba, na základě plné moci? Jaké náležitosti by musela taková plná moc mít? Je např. nutné v ní uvést konkrétní nemovitost?

Odpovědi na dotaz

Re: Nájemní smlouva - v zastoupení

Dobrý den, ano je to možné. Plnou moc si nechte vypracovat advokátem a vše bude v pořádku.

Re: Nájemní smlouva - v zastoupení

Dobrý den, v uplatnění plné moci není žádný problém, pokud s touto formou bude souhlasit pronajímatel a nebude vyžadovat vaši osobní přítomnost (laicky řečeno aby viděl, komu nemovitost reálně pronajímá). Co do náležitosti, měla by úplně stačit generální plná moc, po případě plná moc k jednomu úkonu a to k uzavření této smlouvy kde bude specifikováno jaké kroky má oprávnění pověřenec za vás činit. Přeji hezký den.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY