nákup pozemku

nákup pozemku

29.05.2016

Dobrý den, chci se zeptat jak by bylo dobré postupovat v tomto případě: mám možnost koupit pozemek po paní co v nedávné době zemřela. Její syn by ho chtěl prodat ale namá ještě dořešené dědictví. mužu mu dát už zálohu na budoucí koupi nebo jak bych měl postupovat? Děkuji za odpověd.

Odpovědi na dotaz

Re: nákup pozemku

Dobrý den, pokud není uzavřené dědictví, nechte advokáta koncipovat budoucí smlouvu, kde bude případná záloha zajištěna. Není to úplně optimální, ale děje se to.

Re: nákup pozemku

Dobrý den, doporučuji počkat na vyřešení dědického řízení. Nevíte zatím komu vlastně budete zálohu skládat.

Re: nákup pozemku

Dobrý den, nemovitost může prodat majitel. Pokud nebyl z dědictví zatím určen, jsou všechny předem uzavřené smlouvy "nejisté". Zálohu bych v takovém případě nedával.

Re: nákup pozemku

Dobrý den, jak píší kolegové, není zrovna ideální variantou skládat zálohu na koupi pozemku, který bude teprve předmětem dědického řízení. Samozřejmě ošetřit to právně lze, podepsat např. SoSBK rezervaci složit u "třetí" strany (tj. notář nebo právník, který současně bude zajišťovat smluvní dokumentaci). Nemusí být ale 100% jisté, že Vámi myšlený dědic (budoucí prodávající) bude dědicem jediným... S pozdravem Pavel B., ERA

Re: nákup pozemku

Dobrý den, v první řadě musí proběhnout dědické řízení, aby se pozemek dal vůbec převézt. Pokud víte a znáte jména pozůstalých dá se připravit budoucí kupní smlouva a do té lze zakomponovat i rezervační zálohu. Určitě si ošetřete její vrácení v případě nerealizace OP.

Re: nákup pozemku

Dobrý den. Dědictví je vždy trochu problematické, neboť neznáte termíny a může se stát, že se objeví i další dědic. Smlouva o smlouvě budoucí kupní je sice možná, nicméně její platnost bude zpochybnitelná, neboť strana budoucí prodávající v době podpisu nebude majitelem a tudíž nemůže v této době prodávat něco, co ještě nemá. A asi ani nenajdete advokáta, který by byl ochoten ji za těchto podmínek vypracovat.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY