Neexkluzivní smlouva

Neexkluzivní smlouva

26.04.2016

Dobrý den, mám dotaz k uzavřené smlouvě na dobu určitou s výpovědní lhůtou. Jak mám rozumět paragrafu 1834, když smlouvu vypovím řádně písemně po této lhůtě? Bude po mně makléř požadovat nějaký poplatek, když moji nemovitost neprodal? Dekuji za odpověď, Eva.

Odpovědi na dotaz

Re: Neexkluzivní smlouva

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Neexkluzivní smlouva

Jedná se pouze o dobu kdy by došlo k nalezení kupujícího a Vy by jste se najednou rozhodla, že prodávat nebudete. V tomto případě by jste musela uhradit.

Re: Neexkluzivní smlouva

Dobrý den, pokud odstoupíte od uzavřené zprostředkovatelské smlouvy před uplynutím zákonné lhůty pro odstoupení a zprostředkovatel na základě Vaší výslovné žádosti již zahájil činnosti se smlouvě sjednané, má zprostředkovatek dle § 1834 Nového občanského zákoníku nárok na úhradu poměrné části provize odpovídající již vynaloženým nákladům.

Re: Neexkluzivní smlouva

Dobrý den, Evo. § 1834 hovoří o tom, že v případě, kdy zprostředkovatel již rozjednal obchod a Vy od smlouvy odstoupíte, jste povinna uhradit minimálně část provize. Tato situace by ale měla být popsána ve zprostředkovatelské smlouvě a možná tam bude sjednána i smluvní pokuta pro tento případ. To se ale jedná pouze o situaci, kdy zprostředkovatel již sehnal reálného zájemce o Vaši nemovitost a jednání o prodeji již začala, tedy alespoň byla vykonána prohlídka nemovitosti a zájemce projevil zájem o koupi. V případě, že tato situace nenastala, máte samozřejmě právo od smlouvy odstoupit, opět v souladu se sjednanými podmínkami ve zprostředkovatelské smlouvě. V tomto případě nebudete platit žádný poplatek makléři a ani RK.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY