Neplatná smlouva

Neplatná smlouva

25.03.2017

Dobrý den, v roce 2015 jsem prostřednictvím realitní kanceláře podepsala nájemní smlouvu. Požadovala jsem, aby ve smlouvě byla zmínka o trvalém bydlišti, že je tedy možné si v tomto bytě trvalé bydliště zařídit. Po měsíci bydlení v tomto bytě mi bylo na úřadě sděleno, že vlastníci bytu, kteří ve smlouvě stojí, ve skutečnosti vlastníky nejsou. Údajným vlastníkům jsem tedy zavolala a ti mi řekli, že přepsání na KN proběhne v blízkých dnech. Minulý týden jsem se (po téměř 2 letech) šla opět zeptat na úřad s tím, že bych si chtěla zařídit trvalé bydliště. Opět mi bylo sděleno, že vlastníci ze smlouvy, vlastníky nejsou. Došla jsem tedy k závěru, že realitní kancelář a samozřejmě také údajní vlastníci podnikli nelegální kroky a celá smlouva je tedy neplatná, jelikož vlastník je úplně někdo jiný. Teď chci z bytu odejít, ale nechci dodržovat 3 měsíční výpovědní lhůtu - jelikož je smlouva neplatná, myslím, že mám na to právo. Zároveň bych ale ráda získala zpět kauci, jelikož byt je naprosto v pořádku. Jaké byste mi doporučili podniknout kroky? Jak toto vyjednat s realitní kanceláří? Velmi děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Neplatná smlouva

Dobrý den, doporučil bych, domluvit se s lidmi, kteří Vám byt předávali a vzali si kauci na ukončení nájemního vztahu dohodou. Pokud se v klidu dohodnete, dostanete zpět jak kauci, tak i kratší termín na odstěhování. Pokud se nedohodnete můžete kdykoliv odejít, neboť smlouva je patrně neplatná, ale zároveň se můžete rozloučit i s kaucí. Proto doporučuji dohodu.

Re: Neplatná smlouva

Dobrý den, pokud ani po dvou letech není byt přepsán na nového majitele, je něco špatně a rozhodně Vám někdo lže. Pokud máte ve smlouvě, že podmínkou nájmu je přepis trv. bydliště na Vás a toto stále nejde, je to nedodržení smlouvy. Podívejte se, jak je smlouva sepsána a jaké sankce ( pokud tam nějaké budou ) pronajímateli hrozí a tím se potom řiďte. Rozhodně bych se pokusila dohodnout o okamžitém ukončení nájemní smlouvy s ohledem viz tr. bydliště.

Re: Neplatná smlouva

Dobrý den, velmi zajímavá situace. Začnu od začátku. Zcela zásadní je, kdy došlo k prodeji nemovitosti. Pokud to bylo před podpisem nájemní smlouvy, smlouvy jsou neplatné a je to skoro na trestné oznámení. Pokud nejprve byla podepsána nájemní smlouva a až poté byl byt prodán, smlouva může být stále platná. Záleží zda se tak domluvili v kupní smlouvě. Pokud to v kupní smlouvě je, nájemní smlouva přechází na nového majitele a s ním řešte veškeré věci ohledně nájmu. Nahlídnou do kupní smlouvy můžete na příslušném katastru. S pozdravem Jan Kubeš kubesreality.cz

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY