nezdařená koupě nemovitosti.

nezdařená koupě nemovitosti.

15.05.2017

Dobrý den, mám problém a obrovské zklamání ze včerejší koupě nemovitosti. Včera jsme podepsali kupní smlouvu a zároveň byla předána nemovitost. Na prohlídce byla chalupa celá vybavená a bylo řečeno a do smlouvy vepsáno, že chalupa se prodává se vším vybavením a příslušenstvím. Jenže při předání nemovitosti jsme zjistili, že paní majitelka nás podvedla, a veškeré příslušenství chalupy odstěhovala pryč. Nechtěli jsme dělat problémy a předávací protokol jsme podepsali. Nyní bych však ráda od kupní smlouvy odstoupila a dala věci do pořádku. Ve smlouvě máme zmínku o odstoupení pouze v případě nezaplacení peněz za nemovitost. Jak máme prosím dále postupovat? Děkuji mnohokrát za Vás čas. Flídrová

Odpovědi na dotaz

Re: nezdařená koupě nemovitosti.

Teď jsem si ještě všiml, že u případu možná nebylo zastoupení žádné RK, protože dovolit podepsat protokol o převzetí za této situace by bylo v přítomnosti RK na zamyšlení. Jelikož, jak píšete, jste podepsala protokol o převzetí, bude další postup komplikovaný. Každopádně, jako další a možná jedinou možnost vidím uplatňování skryté vady, bránící řádnému užívání. Na její uplatnění máte 5 let od uzavření smlouvy. A můžete uplatnit postupně opravu, slevu z kupní ceny a pak i odstoupení od KS.

Re: nezdařená koupě nemovitosti.

Dobrý den, důležité je, jak má své právní postupy nastavená Vaše realitní kancelář. Určitě bych poradil, obrátit se na jejich právní oddělení či jejich oddělení stížností a nejdříve zkusit tuto cestu.

Re: nezdařená koupě nemovitosti.

Dobrý den. Podepsáním předávacího protokolu se celá věc dosti zkomplikovala. Důležité je co je napsáno o vybavení v kupní smlouvě a co je o vybavení napsáno v předávacím protokolu. V každém případě doporučuji se nejdříve zkusit dohodnout (ideálně za pomoci RK co obchod dojednala) s prodávajícím (kompenzace ceny za vybavení apod.)

Re: nezdařená koupě nemovitosti.

Dobrý den. Myslím si, že Vaše situace je dosti bezvýchodná. Vzhledem k tomu, že jste nemovitost řádně převzala a nezapsala žádné námitky, či rozpory proti smluvě a předávací protokol stvrdila svým podpisem, myslím, že nemáte tedy možnost cokoli rozporovat. To, že cosi viditelně chybí, nelze považovat za skrytou vadu. Jedinou možnost vidím v návštěvě advokáta, který jediný je schopen vypracovat právní stanovisko a odpovědět korektně na Vaši otázku. Hodně štěstí.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY