Odkup ideální poloviny domu

Odkup ideální poloviny domu

28.04.2016

Dobrý den, manžel dostal darem před naší svatbu ideální polovinu domu od svého otce a nyní bychom rádi odkoupili i tu druhou polovinu. Chtěla bych se zeptat, jak vyřešit situaci s jeho trvalým pobytem - zda se odprodejem nějak ruší a taky jak právně ošetřit, aby si už nenárokoval tu polovinu darovanou - chceme domek zrekonstruovat, tak aby např. nepožadoval darovanou polovinu zpět, s tím, že nemá důstojné podmínky k bydlení - zdali převést celou nemovitost na SJM, nebo jakým způsobem to ošetřit. Podotýkám, že otec manžela má po rodičích svůj jiný dům, kam se bude stěhovat. Děkuji za všechny rady. Kateřina

Odpovědi na dotaz

Re: Odkup ideální poloviny domu

Dobrý večer, jen bych doplnil, že zrušení trvalého pobytu může provést i pan otec na úřadě (pokud s tím souhlasí). Pokud si trvalí pobyt nechce odhlásit (respektive změnit) je potřeba zahájit již zmiňované správní řízení. SJM není nutné, ale pro Vás je určitě vhodné, neboť na rekonstrukci se budete podílet společnými silami a asi i financemi.

Re: Odkup ideální poloviny domu

Dobrý den, trvalý pobyt se dá zrušit ve správním řízení. V darovací smlouvě na polovinu domu většinou bývá uvedeno, že otec ji daruje např. za předpokladu, že se o něj postaráte atd. Pokud tam nic takového uvedeného není, neměl by být důvod k navrácení. To zda převést celou nemovitost do SJM či nikoli je spíše na dohodě Vaší s manželem. Vše má své pro a proti.

Re: Odkup ideální poloviny domu

Dobrý den, naprosto souhlasím s kolegy. Trvalý pobyt odhlásíte na úřadě doložením listu vlastnictví, nabývacím titulem. Jinak vše co pořizujete za doby manželství se zahrnuje do společného jmění.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY