Odkup ideální poloviny rodinného domu

Odkup ideální poloviny rodinného domu

05.01.2021

Dobrý den,

můj dotaz se týká odkoupení poloviny domu. Po smrti mého dědečka mají každou polovinu RD na sebe psanou můj otec se svou sestrou. S přítelem bychom chtěli dům zrekonstruovat a řešíme možnost hypotéky, abychom tetu vyplatili.

Hypotéku si chce vzít přítel na sebe a otcovu polovinu budu mít já. Lze naši situaci řešit tímto způsobem? Nebo by musel mít můj přítel souhlas ode mě, jako spoluvlastníka, že tu polovinu může koupit?

Děkuji za odpověď. P.

Odpovědi na dotaz

Re: Odkup ideální poloviny rodinného domu

Dobrý den, život se někdy vyvíjí jinak, než jsme si původně plánovali. A proto doporučuji, ještě než učiníte další kroky, abyste znali odpověď na to, jaké dopady by pro vás měla situace, kdybyste se časem rozešli jako partneři a přítel by nesplácel řádně hypotéku. V případě, že byste jeho hypotéku ručila svojí polovinou domu, nelze dopady na vás vyloučit. Přeji vám, aby tato situace nikdy nenastala, ale je rozumné požádat o radu advokáta nebo úvěrující banku.

Re: Odkup ideální poloviny rodinného domu

Jelikož si bere Váš přítel Hypotéku tak banka bude požadovat souhlas všech majitelů nemovitosti s tím, že souhlasí se zapsání zástavního práva k nemovitosti. V ničem nevidím problém. Může to tak být.
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím