Odstoupení od smlouvy podepsané mimo kancelář

Odpovědi na dotaz

Re: Odstoupení od smlouvy podepsané mimo kancelář

Je povinností realitní kanceláře upozornit přímo v textu zprostředkovatelské smlouvy - pokud byla uzavřena mimo podnikatelské prostory, tedy např. u klienta doma nebo v restauraci - o právu na odstoupení ve lhůtě do 14 dnů od podpisu.

Z dotazu vyplývá, že pravděpodobně takové poučení ve smlouvě o zprostředkování chybělo. Pokud nebyl spotřebitel informován písemnou formou o svém právu odstoupit od smlouvy, lhůta k odstoupení se prodlužuje o rok, tedy na 1 rok a 14 dnů. Pokud by realitní kancelář splnila dodatečně svou informační povinnost, tak 14 denní lhůta pro odstoupení počítá ode dne, kdy spotřebitel (prodávající) obdrží toto poučení. Z vámi uvedených informací je zřetelné, že nyní můžete smlouvu vypovědět, a to písemnou formou.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY