odstoupeni od zprostredkovatelne smlouvy

odstoupeni od zprostredkovatelne smlouvy

15.12.2014

Dobry den ,potreboval bych poradit.Uzavrel jsem zprostredkovatelnou smlouvu o koupi RD v RK.Pri podpisu mi bylo vse vysvetleno.Ale realita byla jina.Pri prohlidce mi RK zatajila zavady na Rd .jako kanalizace neni,spatny stav.Proto chci odstoupit .dekuji za info.jak to mam udelat

Odpovědi na dotaz

Re: odstoupeni od zprostredkovatelne smlouvy

Jak píše kolega Peter Lacek, neznáme přesné znění smlouvy, ale jistě radím se obrátit na odborníka, který Vám s řešením pomůže.

Re: odstoupeni od zprostredkovatelne smlouvy

Z dotazu jsem pochopil že se jedná o REZERVAČNÍ SMLOUVU, kterou jste podepsal jako kupující, nikoli ZPROSTŘEDKOVATELSKOU SMLOUVU kterou uzavírá s realitním makléřem prodávající. Pokud je to tak a smlouva neobsahuje podmínky odstoupení, řídí se občanským zákoníkem. Doporučoval bych Vám poradit se se zkušeným makléřem, který pracuje s poptávkami. Na tomto webu jich naleznete dost. Obeznámit ho s celou situací a smlouvou, kterou jste podepsal. Je možné, že najde způsob vyřešení závad a pokud ne, pomůže Vám nejen s odstoupením od smlouvy ale také s nalezením a bezpečným nákupem jiné nemovitosti dle vašeho požadavku.

Re: odstoupeni od zprostredkovatelne smlouvy

Dobrý den, odstoupit samožřejmě lze, v případě, že nechcete vyjednávat. V případě, že se objevily skutečosti, které při prohlídce nemovitosti nebyly zřejmé, je nutné realitní kanceláři poslat dopis s Odstoupením od rezervační smlouvy s důvodem odstoupením, kde uvedete proč odstupujete. Pokud se Vám ale i přesto nemovitost líbí, je možné znovu vyjednávat o ceně, která by byla ponížena o případné opravy - zbudování kanalizace apod. Vždy je to ale otázka kompromisu. Nevím, jak je daleko obchod, jestli už neprobíhá návrh Kupní smlouvy nebo Smlouvy o smlouvě budoucí. Jestliže smlouvy chystá právník, tak už tam vyvstávají další náklady, takže zda jste již uhradil/a rezervační poplatek, může Vám být ponížen za tyto smlouvy. Vše je otázka dohody s realitní kanceláří, se kterou spolupracujete. Přeji hodně štěstí

Re: odstoupeni od zprostredkovatelne smlouvy

Dobrý den, někdy je opravdu nevýhodné podepsat smlouvu dříve než zjistíte právní stav věci kterou chcete koupit a pak se těžko odstupuje. Znění smlouvy neznám a ani tzv " následky odstoupení" nicméně jak píše kolegyně výše odstoupit doporučeně a uvést důvody odstoupení. V každém případě při další koupi neváhejte oslovit odborníka, to že má prodejce při zprostředkování prodeje za sebou realitní kancelář, neznamená že vy nemůžete udělat to samé. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej platí při prodeji nemovitostí dva krát.

Re: odstoupeni od zprostredkovatelne smlouvy

Dobrý den, domnívám se, že se jedná spíše o rezervační smlouvu.Pokud se jedná o koupi rd, je prakticky nezbytné , alespoň nahlédnout do technické dokumentace a přesvědčit se tak o skutečném stavu. Doporučuji rezervační smlouvu předat právníkovi o poradu k dalšímu možnému řešení situace. V této smlouvě jistě ani nechybí poznámka, že jste byl seznámem s technickým a právním stavem nemovitosti...Pokud jste i rezervační smlouvu podepisoval mimo prostory rk, může pak být napadnutelná. přeji mnoho štěstí.

Re: odstoupeni od zprostredkovatelne smlouvy

Dobrý den, podle mého názoru bude záležet na znění smlouvy. Měl by to posoudit právník nebo opravdu zkušený makléř. Bude důležité, zda smlouvu (předpokládám spíše rezervační) podepsal i prodávající nebo pouze Vy a RK.

Re: odstoupeni od zprostredkovatelne smlouvy

Tak jak se zde píše, těžko se odpovídá někomu, kdo nezná obsah rezervační smlouvy. Zda můžete či nemůžete odstoupit je potřeba posoudit vždy konkrétně. Já rozhodně doporučuji vždy nejprve osobně zajít za realitním makléřem a pokusit se situaci vysvětlit a domluvit se. Mezi makléři je hodně velmi rozumných lidí a budou umět najít schůdnou možnost pro obě strany, jak vše vyřešit.

08.04.2015

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY