platba celého měsíčního nájmu za 18 dní

platba celého měsíčního nájmu za 18 dní

19.04.2016

Dobrý den,podepsala jsem smlouvu do nájmu 4. v měsíci a domluvili jsme se,že placení měsíčního nájmu bude vždy k 20.v měsíci,je 20.ale v bytě jsem teprve 18.den a již tedy je po mě požadován další měsíční nájem.Při podpisu smlouvy jsem také dávala celý měsíční nájem,přestože jsem v bytě teprve 18.den,nenapadlo mě to a nezeptala jsem se na to hned při podpisu.Je to běžné?Děkuji

Odpovědi na dotaz

Re: platba celého měsíčního nájmu za 18 dní

Dobrý den. Nový občanský zákoník, par. 2251 říká: Citace: „Nájemce platí nájemné předem na každý měsíc nebo na jiné ujednané platební období, nejpozději do pátého dne příslušného platebního období, nebyl-li ujednán den pozdější. Společně s nájemným platí nájemce zálohy nebo náklady na služby …“. Z Vašeho dotazu není jasné znění smlouvy, ale snad Vám tato citace ze zákona ve Vaší situaci pomůže, slovo „nejpozději“ znamená, že můžete zaplatit i dříve, ale mělo by to být jen na Vašem uvážení, nebo po vzájemné dohodě.

Re: platba celého měsíčního nájmu za 18 dní

Dobrý den, u pronájmu to bývá běžné při předání platíte na daný měsíc a pokud začínáte třeba 4.v měsíci je tedy platba nutná vždy ke každému 1. v následujícím měsíci pokud jste při předání uhradila duben je jasné,že do konce dubna po Vás bude nájemce požadovat úhradu za květen. Je to z toho důvodu aby se předešlo, že nájemník bude hradit k 15 a pak by jste byla od 1-15 v nájmu zdarma. Je to standartní věc.

Re: platba celého měsíčního nájmu za 18 dní

Dobrý den. Veškerý postup plateb máte mít v nájemní smlouvě, včetně splátkového kalendáře. Správně by to mělo být takto (platby pouze nájemného a poplatků, neuvažuji zde o kauci a provizi RK)): 1. při podpisu smlouvy a předání bytu platba poměrné části nájmu do konce měsíce, (např od 12.dne do konce měsíce) 2. K datu, který máte sjednán ve smlouvě, platba nájemného v plné výši na následující měsíc. Např. tedy k 20.04 platba na měsíc 5.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY