Platnost smlouvy - úmrtí spoluvlastníka

Platnost smlouvy - úmrtí spoluvlastníka

11.12.2018

Máme s RK uzavřenou zprostředkovatelskou smlouvu, zemřel jeden z majitelů nemovitosti a nemovitost přechází do vlastnictví jeho dědiců — je zprostředkovatelská smlouva platná?

Odpovědi na dotaz

Re: Platnost smlouvy - úmrtí spoluvlastníka

Úmrtím jednoho ze spoluvlastníků zprostředkovatelská smlouva automaticky pozbývá platnosti. Po umrtí jednoho ze spolumajitelů se musí vyčkat na řádné ukončení dědického řízení. Po ukončení dědického řízení se musí uzavřít nová zprostředkovatelská smlouva, v níž budou řádnými účastníky i dědicové po zemřelé osobě.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím