Platnost zprostředkovatelské smlouvy - souhlas manžela

Platnost zprostředkovatelské smlouvy - souhlas manžela

11.12.2018

Manželka podepsala zprostředkovatelskou smlouvu s realitní kanceláří na prodej bytu. Realitka začala nemovitost nabízet. Já jakožto spoluvlastník nemovitosti s prodejem nesouhlasím. Musí být podepsáni oba na smlouvě? Je smlouva platná?

Odpovědi na dotaz

Re: Platnost zprostředkovatelské smlouvy - souhlas manžela

Zprostředkovatelská smlouva není platná. Proto, aby zprostředkovatelská smlouva platná byla, musí být podepsána všemi spolumajiteli nemovitosti. V případě SJM tedy vždy oběma manželi. Realitní kancelář by neměla nabízet byt k prodeji v případě, že jeden ze spolumajitelů nesouhlasí s prodejem, neboť v takové situaci realitní kancelář nemůže kupujícím zajistit převod majetku (bez souhlasu spoluvlastníka nelze realizovat přepis na listu vlastnictví). Doporučuji ověřit, jakou službu realitní kancelář nabídla a jakém případě si realitní kancelář činí nárok na výplatu provize.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY